Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Instalacja zestawu głośnomówiącego

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Zakładam nowy temat związany z poprzednim wątkiem.

Mianowicie po wymianie kierownicy na b8 przedlift chciałbym dołożyć funkcję zestawu głośnomowiącego.

chciałbym poznać zakres prac i potrzebnego sprzętu. Czy ktoś podzieli się ze mną tą wiedzą ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wladi

Musisz mieć moduł blutka, mikrofon na podsufitke, wiązki no i kodowanie. Blutka już można kupić za 100 zeta reszta też nie będzie droga. Napisz do@domin

iPhone wladiego

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

Dzięki. właśnie słyszałem, że koszt operacji jest zerowy a wygoda niesamowita jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

Dobra mniej więcej ogarniam temat.
Nawet na tym forum@cwiartek opisywal rodzaje modułów blue. Mam tylko zagwozdke bo generalnie mówi się że ten z końcówką Q będzie miał pełną funkcjonalność w rns-e , a co z tym końcówką H ? W sumie różnią się tylko datą produkcji. Reszta jest dość tania. Ten końcówką Q prawie niedostępny, a na ebay itp w płytę drogi. Reszta to już luzik

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

Dobra.

Powęszyłem po internecie i znalazłem następujące informacje:

1) Faktycznie nie jest to drogi mod, a daje sporo wygody. mnie wyniosło z wysyłkami 270 zł

2) w skład wchodzą:

- Moduł Blue ( W PEŁNI FUNKCJONALNE Z RNS-E Będą moduły, które kończą się następującymi literami C,M,H,Q )

- Pudełko (na moduł blue, żeby go nie zalało przypadkiem)

- Antena

- Mikrofon

- Wiązka

Na grupie facebook jest człowiek, który tą wiązkę robi od nowa pin po pinie z opisem montażu każdego kabelka i który za co odpowiada.

Tak naprawdę to tyle w temacie. Jeszcze jest kwestia zakodowania tego. w internecie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje na temat kodowania. nie jest to skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a4b6quattro

Jakiś czas temu zakładałem blutka,godzina roboty z położeniem wiązki i lutowaniem. Ten gościu to Kaju👍

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

Dokładnie. Kaju :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a4b6quattro

Mi wiązke,kręcił Domin👌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
goldi

Nie można dostać z kompletną wiązką szukałeś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba
Godzinę temu, goldi napisał:

Nie można dostać z kompletną wiązką szukałeś 

w sensie czy szukałem kompletnej wiazki w necie ? nawet nie bo jak ktoś mi to ma na nowo zrobić z dokładnym opisem montażu itp. to jest dobra opcja. tymbardziej, że ta gotowa dużo tańsza nie będzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

zabrałem się za montaż całego modułu. oczywiście jak to bywa JA + ELEKTRONIKA = O ku**a COŚ ZJEBAŁŁEM

sam montaż przebiegł pomyślnie. co się okazało mam moduł DVB-T odpowiedzialny za możliwość oglądania TV w rns. miejsca na samo moduł nie miałem ale przeciągnąłem kabel przez lampkę schowka i zainstalowałem sam moduł w schowku. problem tkwi gdzie indziej. dostałem schemat jak polutować i powpinać piny. Pokręciłem i teraz nie wiem jak to odkręcić dodatkowo okazało się że nie miałem fabrycznie rnse i jeszcze musze znaleźć PIN. ktoś coś ?:( dobry elektryk ogarnie te piny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek70

Na pewno ogarnie @domin 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomOskroba

Wstępnie się z nim dogadałem. może wcześniej ogarnie mi to elektryk samochodowy. zobaczymy czy się podejmie. sam palucha już do tego nie przykładam :D

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania