Skocz do zawartości
Konradd555

A4 B5 Sprężyny do beczki

Rekomendowane odpowiedzi

Konradd555

Witam szanowne grono.

Planuję obniżyć zawieszenie w swojej B5 Avant.

Potrzebuję Waszego wsparcia w sprawie wyboru odpowiednich sprężyn.

W aucie założone są nowe felgi 17' , pakiet zawieszenia Komfort 1BA, sprężyny będę zakładał na seryjne amortyzatory. Silnik w Audi to 1.9 TDi, masa własna 1285kg.

Nie chcę kozy, tak samo jak mega gleby i tarcia podwoziem po asfalcie. 

Wydaje mi się że zejście w dół -30 powinno wystarczyć żeby to dobrze wyglądało, ale jak to jest przy 1.9TDi, silnik dość ciężki stąd pytanie, czy jak założę takie sprężyny na przód i tył, to nie zadrze du*y do góry? Może warto założyć -30 na przód a na tył -40? 

Dodam że na razie nie biorę pod uwagę zakładania gwintu. To opcja którą będę rozważał w przyszłości (może na przyszły sezon), narazie przyzwyczaję tyłek do jazdy na "glebie" na samych sprężynach. 

Samochód to dla mnie typowe Daily, do pracy robię około 300km tygodniowo więc służy, cały czas służy. Liczę się z tym że będzie twardo, ale jestem na to przygotowany 😂

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez Konradd555
Linki do zdjęć wygasły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Zakładaj gwint, nie musisz nisko go skręcać przecież. Po co wydawać kasę dwa razy, teraz sprężyny za chwilę stwierdzisz ze jednak gwint. Ja robię dziennie 80 km i jeżdżę na gwincie.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konradd555

Porządny gwint to dla mnie narazie za droga sprawa. 

W dodatku mechanik zdecydowanie odradza montaż gwintu na nasze drogi, w szczególności jeżeli auto nie będzie kręcone pod dużą moc.

Powiedzcie jak to jest tą masą auta, rozłożeniem ciężaru na przód/tył przy 1.9 TDi. Kupić i montować sprężyny -30  czy lepiej -30 i -40 na tył żeby tył nie okazał się zadarty do góry?

Kolejne pytanie, czy montaż sprężyn na seryjne amortyzatory, ewentualnie montaż amortyzatorów ze sprężynami to trudny temat? Chciałbym to zrobić osobiście bo lubię sam grzebać w Beczce. W dodatku mechanik za wymianę samych sprężyn krzyknął mi 500 zł (plus możliwe dodatkowe koszta)😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Zacznij od tego żeby zmienić mechanika

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Polubienie 1
  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konradd555

Mechanika odpuszczam (nawet mnie to cieszy)

Teraz pytanie, jakie sprężynki wrzucić? I czy dużo jest z tym zabawy?

Byłbym mega zadowolony gdybym znalazł jakieś fajne Eibach'y 🤤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Eibach -30 na początek styknie, koza nie będzie a i komfortu nie zabraknie, jak myślisz o gwincie w przyszłości to wrzucaj na stare amory te springi...pod warunkiem że amory sprawne.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Jeśli chcesz wymienić sprężyny to ściągacze do sprężyn będziesz potrzebował. Z przodu może być problem ze śrubą od górnych wahaczy. Tył wiadomo że kombi odkręcamy od środka więc więcej zabawy z boczkami. Wracając do tych wag o które się obawiasz, masz silnik R4 więc niższa waga, jak byś miał V6 to byś musiał szukać na większe obciążenia.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konradd555
1 godzinę temu, Rafi78 napisał:

... w przyszłości to wrzucaj na stare amory te springi...pod warunkiem że amory sprawne.

 

Wiem że napewno nie ciekną, autem nie buja gdy go ręcznie dociskam (po niedługiej chwili się zatrzymuje) to tyle co sprawdziłem. Jak jeszcze mogę je przebadać sam? bo jakoś tak zwatpiłem ostatnio w mechaników 😁 

Godzinę temu, novwy napisał:

Jeśli chcesz wymienić sprężyny to ściągacze do sprężyn będziesz potrzebował. Z przodu może być problem ze śrubą od górnych wahaczy. Tył wiadomo że kombi odkręcamy od środka więc więcej zabawy z boczkami. Wracając do tych wag o które się obawiasz, masz silnik R4 więc niższa waga, jak byś miał V6 to byś musiał szukać na większe obciążenia.
 

Czy ściągacze napewno są potrzebne? W którymś tutaj temacie czytałem że w starym przedlifcie jest to do ogarniecia bez. Jak sie myle to popraw mnie, poszukam w motoryzacyjnym.

Dzięki Panowie za odpowiedź, wątpliwości już chyba rozwiane, niedługo biorę się do pracy i dam znać co z tego wyszło 👍

Edytowane przez Konradd555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kordek
1 godzinę temu, Konradd555 napisał:

Wiem że napewno nie ciekną, autem nie buja gdy go ręcznie dociskam (po niedługiej chwili się zatrzymuje) to tyle co sprawdziłem. Jak jeszcze mogę je przebadać sam? bo jakoś tak zwatpiłem ostatnio w mechaników 😁 

Czy ściągacze napewno są potrzebne? W którymś tutaj temacie czytałem że w starym przedlifcie jest to do ogarniecia bez. Jak sie myle to popraw mnie, poszukam w motoryzacyjnym.

Dzięki Panowie za odpowiedź, wątpliwości już chyba rozwiane, niedługo biorę się do pracy i dam znać co z tego wyszło 👍

Amortyzatory można sprawdzić na stacji diagnostycznej, zaplacisz niewiele a bedziesz raczej pewny 😉 no a jeżeli chodzi o ściągacze to bez nich nic nie zrobisz, jeżeli sam lubisz grzebać przy audicy to też nie są drogie żeby zakupić, na allegro tego pełno jest 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kordek
3 godziny temu, novwy napisał:

Jeśli chcesz wymienić sprężyny to ściągacze do sprężyn będziesz potrzebował. Z przodu może być problem ze śrubą od górnych wahaczy. Tył wiadomo że kombi odkręcamy od środka więc więcej zabawy z boczkami. Wracając do tych wag o które się obawiasz, masz silnik R4 więc niższa waga, jak byś miał V6 to byś musiał szukać na większe obciążenia.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 

@novwy avant nie kombi 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Młody nie cfaniakuj

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konradd555

Widziałem ściągacze 20/30 zł wiec tania sprawa, zasada ich działania prosta więc nie będzie z tym problemu.

Dzięki Panowie za pomoc, wszystko już jasne. Niedługo zaczynam działać 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania