Skocz do zawartości
Jack0

A4 B6 Wymiana rozrządu 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Jack0

W końcu wymieniłem rozrząd (paski, pompa). Trwało długo, bo cały dzień z przerwami. Robiłem według filmiku z youtube https://www.youtube.com/watch?v=qPWEsGX4pak

Parę wpisów, może komuś się przyda.

Problem sprawiły na początku 2 śruby (odkręcane od spodu) schowane pod osłoną halogenu. Po prostu nie trzeba ich całkiem odkręcać, a tylko poluzować. Montaż zderzaka też nie był łatwy przez te właśnie śruby.

Sama wymiana pasków i pompy prosta. Trzeba mieć pod ręką dobry zestaw kluczy, aby szło łatwiej, tym bardziej gdy ktoś (jak ja) chce to robić bez ściągania całkiem pasa, a tylko go lekko wysunąć, miejsca wystarczy.

Niepotrzebnie odkręcałem koła, aby dostać się do 3 nakrętek trzymających zderzak. Wystarczyło wykręcić i wyjąć lampy, wtedy jest dobry dostęp. Zderzak odłożyć na bok, aby nie odłączać przewodów od płynu.

Co do odpowietrzania. Płyn chłodniczy wlałem w dziurkę (ze śrubką imbus), która znajduje się pod pokrywą silnika. Wydaje mi się że jest ok. Próbowałem ściągać wąż do odpowietrzania (ten obok aku), ale za cholerę nie mogłem go zsunąć.

Taka mała uwaga. W ostatniej chwili zdecydowałem że wymienię też pasek klinowy i kupiłem go w sklepie inter cars i przepłaciłem niemal podwójnie, porównując ceny na aledrogo.

To tyle. Został mi jeszcze smok do sprawdzenia/czyszczenia, ale to już sam nie dam rady - brak podnośnika i kanału. Mechanik chce za to 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

nie wiem czy już nie było takiego tematu wraz z dokumentacją zdjęciową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Dodam zę paska wielorowkowego są dwa rodzaje także albo odczytać długość z paska albo po vinie  a osobiscie wole sobie rozebrać przód i mieć wszystko jak na dłoni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania