Skocz do zawartości
Bolo32

A4 B6/B7 Dziwne gluche pukanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bolo32

Witam Panowie, jak w temacie mam maly a moze i calkiem wielki problem jak w temacie, ostatnio rano wyjechalem do roboty i przed auto stalo jeszcze z odpalonym silnikiem i wszystko bylo ok.  Po skonczonej robocie spotkala mnie nie mila niespodzianka, po odpaleniu auta silnik niby pracuje normalnie, rowno a co kilka sekund slychac takie dziwne gluche pukanie. Silnik to 1.9 Tdi 115km BKE. Moje podejrzenia padaja na dwumas ale dodam ze biegi chodza normalnie, buda nie telepie tak mocno ( jakies drgania tam sa ale mam do wymiany poduchy ) a moze to cos z pompa oleju lub pompowtryskiem ? Auto nie stracilo na mocy i jezdzi normalnie. Macie jakies pomysly?  Moze ktos juz przerabial cos takiego?  

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Dwumas najlepiej sprawdzić naciskając powoli sprzęgło i słuchać czy się coś zmienia, jeżeli chodzi o inne rzeczy to myśle że lepiej podjechać do jakiegoś kumatego mechanika bo tak ciężko będzie nam dojść co to może być jak się na żywo nie słyszy


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

odrzucił bym pompę oleju. z padniętą pompą raczej moc by spadła, a błędy w kompie pokazały by swoje. Tj. pisze wladi. ciężko stwierdzić z której strony dochodzi hałas, ale skoro mówisz, że trzyma moc to podejrzenia padają bardziej na układ napędowy. komputer + wjazd na kanał i diagnoza. ja w poprzednim 1.8T miałem podobnie.po kolejnym odpaleniu nagle było słychać stuki, które narastały i gasły. pojechałem na trasę i zapiąłem 5 bieg przy bodajże 2 tyś obrotów i myślałem, że wypadnę z auta bo tak szarpało. no i okazało się, że dwumas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Na razie jezdzij jak zacznie coraz bardziej szarpać przy ruszaniu to masz odpowiedz dwumas  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Dzieki chlopaki za zainteresowanie problemem, dodam ze te stuki slychac na jalowym jak sobie chodzi podczas jazdy czy siedzac w srodku na jalowym w kabinie tego tak nie slychac. Wesolych Swiat dla wszystkich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania