Skocz do zawartości
Bobo127

A4 B6/B7 Potrzebna pomoc, głowica 1.8t do zrobienia

Rekomendowane odpowiedzi

Bobo127

Witajcie 

Czy ma ktoś z was obecnych tu na forum wiedzę, kompendium, tutorial bądź serwisowke do a4b6 1.8t?

Niestety do naprawy mam głowice, a tak naprawdę wszystko okaże się po zrzuceniu czapki z reszty, oby to tylko uszczelka, bo o dobrą głowice raczej ciężko. 

Potrzebuje krok po kroku wiedzieć jak to wszystko bezpiecznie rozłożyć, a później dobrze zmontować. Czy jest jakiś schemat działania? 

Do tego kilka pytań odnośnie całej naprawy. 

Co będzie potrzebne do zrobienia całej operacji? Narzędzia jakieś ściągacze tego typu rzeczy? 

Jaka uszczelke kupić i ewentualnie gdzie, czy tylko aso? 

Co powymieniac odrazu jakie graty kupić, uszczelki kolektorów napinacza itd.? 

Mam możliwość zrobienia tej misji z kumplem, mechanicznie bardziej ogarnięty ode mnie, ale nie ma mojego zaufania na tyle by robił to sam, dlatego zamierzam mu w tym pomóc. 

Niestety nie mam na tyle kasy by zlecić to mechanikom którzy za samą swoją robotę wołają ponad 1000zl, a gdzie graty i najgorsze jak wyjdzie ze głowica gdzieś peknieta. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Wpisz sobie w google ,,1.8T audi service manuał" na bank znajdziesz coś. Na forum ktoś wrzucał jakieś instrukcje ale to chyba tylko podstawowe serwisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Masz zestaw uszczelek na allegro koszt 300 zł ale radziłbym ci kupić uszczelki pojedyńczo ze wzgledu że po planowaniu głowicy pewnie będziesz potrzebował grubszą uszczelkę pod głowice 

1 uszczelki pod klawiature zaworów i napinacz 

uszczelki pod kolektor wydechowy i ssący 

śruby nowe do głowicy ponad 200 zł 

klucz do ściśniecia napinacza  

klucz dynamometryczny 

Nie ma jakiegoś opisu że ktoś ci pokażę odkrec tu i tu 

Najważniejsze przy tym jak bedziesz składał ustawić wszystko poprawnie na znaki ,dokrecić wszystko z odpowiednim momentem 

Najpierw sprawdz tą chłodniczkę oleju o której rozmawialiśmy przez telefon  

Mnie koszta wyszły 1100 zł zrobienie głowicy  700 mechanik 500 zł rozrząd   i to było ostatni raz kiedy moje autko widziało mechanika  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bobo127

Dziekuje za wsparcie 😁😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania