Skocz do zawartości
pieter954

Coś tłucze

Rekomendowane odpowiedzi

pieter954

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, mam problem mianowicie jechałem dziś moja Audi a 4 b 6 1,9tdi z Polski do holandi i tak mniej więcej po 1000 km nagle zaczęło coś tłuc, nie ważne czy na biegu jałowym czy podczas jazdy, auto dodatkowo stracilo dość mocy, proszę o pomoc 

Edytowane przez pieter954

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Opisz coś więcej, co to za dźwięk skąd dochodzi czy auto kopci? Trzeba podpiąć komputer i sprawdzić błędy w silniku to pierwsze co zrób bo można wróżyć z fusów jak narazie :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Dźwięk dochodzi z pokrywy zaworów oraz jakby przy filtrze powietrza, właśnie jestem umówiony do mechanika na środę tylko że to holender wiec staram się wywnioskować na początku co to może być zanim że mnie zedrze parę stówek euro, auto nie kopci, dźwięk jest trochę jakby to był ciągnik, troszkę jakby na jeden gar nie palił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Mamy na forum kilku mechaników @goldi poczekaj aż się wypowiedzą może Ci to coś pomoże :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Dodałbym nagranie ale nie wiem jak je wrzucić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Najlepiej wrzucić na you tube i wtedy wklejasz tutaj link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

https://chomikuj.pl/pieter954   może tu będzie działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jak ktoś nie ma konta na chomiku to nie wejdzie w ten film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

To niestety nie wrzucę bo nie mam konta na YouTube, jedynie opisując mogę pow że jest podobny do tłuczenia ręka w wiaderko plastikowe i mocno je słychać przy filtrze powietrza, dolocie może 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Na moje może to być egr temat na forach kilka razy poruszany ale równie dobrze mogą być szklanki jeżeli mówisz że odgłos wydobywa się z filtra powietrza


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Tak się zastanawiałem też nad tymi szklankami ale mimo wszystko mam cicha nadzieję że to nie one... A czy przy szkankach takie tłuczenia było by non stop czy czasem by ustepywalo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

A i czy można ich wadliwość ocenić jakoś wzrokowo tak bez rozbierania wszystkiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Pokrywę zaworów i tak musisz zdjąć i wizualnie można zobaczyć jak wyglądają a co do tego uczenia na wolnych to tak się zachowują właśnie że je słychać w okolicy filtra


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Trzeba zrzucić pokrywe zaworów i obejrzeć wałek i szklanki poszperaj w necie jest dużo na ten temat łącznie z filmem taki jak twój  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Tylko wlasnie u mnie słychać te stukanie zarówno przy wolnych obrotach jak i przy dodawaniu gazu, powiedzialbym nawet że im więcej gazu dodaje tym bardziej słychać tłuczenie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Miałem też niedawno wymieniane wszystkie filtry w tym powietrza i jest on trochę dziwnie złożony, czy może on też dawać podobny objaw? Jakieś lewe powietrze może łapać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Nie ma znaczenia czy na wolnych obrotach czy przy dodawaniu gazu po prostu przy pewnym przebiegu auta wałek się wyciera i tyle bez zdejcia pokrywy i rozebrania nic nie stwierdzisz  w najgorszym wypadku urwie się zawór i będzie po silniku .Natomiast co do filtra powietrza   możesz go wyjąć i będzie tak samo dudnić  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Czy może dawać jakieś odgłosy jak źle siedzi to na pewno warto sprawdzić


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Ok dzięki za odpowiedzi bo sam bym tego nie ogarnal😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Nie ma sprawy po to jest forum a jak ogarniesz temat znaczy naprawisz,  napisz w tym temacie co było przyczyną pewnie nie jednemu to sie przyda  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Przeniosłem temat bo był w dziale Przywitania😊

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieter954

Wróciłem właśnie od mechanika i po wstępnych oględzinach powiedzial że to najprawdopodobniej panewka co jest bolączka tych silników... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Panewki bolączką 1.9 TDI ? 

hmm, a nie zacierające się wałki rozrządu ? mamy tu parę starych wiarusów od 1.9TDI niech się wypowiedzą na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ucando

No właśnie w tym modelu awaria panewek to prawdziwa plaga... Jak opisałeś problem to od razu pomyślałem, że chodzi o to. Wymiana panewek jeszcze przed usterką nie jest droga, a teraz może Cię czekać spory wydatek. Jeśli wiesz, że to w Twoim aucie taka awaria zdarza się często to optymalnym rozwiązaniem będzie prewencyjna wymiana panewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Tomek oczyiwśćie piotr może mieć racje masz wadliwy silnik 1.9 tdi 105 KM w golfie 5  o oznaczeniu BXE ukrecają się panewki i korba wychodzi bokiem sam znam parę przypadków 

.Piotr to nic tylko zrzucaj miskę o ile diagnoza jest pewna  ale ja dalej bym sie upierał ku górze bez rozebrania się nie obejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania