Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Ciśnienie oleju po remoncie 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Panowie dzisiaj podjechałem na warsztat sprawdzić profilaktycznie ciśnienie oleju bo jestem 5 tysięcy km po remoncie dołu.

auto rozgrzane.  jałowy 1.4 BAR

obciążenie 3500-4000   4 bar

 

czy to ciśnienie nie jest zbyt małe ? z tego o wyczytałem powinno wahać się między 5-6 bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Troszkę mało ale z drugiej strony masz silnik po remoncie i wszystko poczyszczone czy ja wiem czy szukać dziury w całym  kontrolka sie nie zapala ja tam u siebie przez 45 tyś jeszcze tam nie zaglądałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

chciałem zmienić też popychacze bo klekotają już dość głośno więc pierwsze na co padło to na ciśnienie oleju żeby sprawdzić. stąd moje pytanie, ale może faktycznie masz rację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Ja mam 1.8t agu z przebiegiem 250tys i mam założony wskaźnik cisnienia oleju i na spałowanym silniku mam minimum 2 bary na jałowym i 5 barów powyżej 4000tys jak dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
W dniu 26.02.2020 o 18:51, Nasniedogoniat napisał:

Ja mam 1.8t agu z przebiegiem 250tys i mam założony wskaźnik cisnienia oleju i na spałowanym silniku mam minimum 2 bary na jałowym i 5 barów powyżej 4000tys jak dobrze pamietam

no to ja po remoncie mam mniej, ale tak sobie pomyślałem, że na to już może mieć wiele czynników. dowiedziałem się, że przy remoncie uszczelek smoka nie zmieniali... i już może coś ucieka, aaaale co się przejmować. tak z ciekawości drogi taki temat z założeniem wskaźnika ciśnienia oleju ? gdzie masz zegar ? dasz jakieś foto ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Zaraz po zakupie założyłem wskaźniki cisnienie doładowania cisnienie oleju i temp. Oleju po środku deski rozdzielczej w kubeczkach na nóżce bo zawsze o tym mazylem  foto wrzucę w wolnej chwili co do kosztów nie pamiętam dokładnie ale drogo nie było kubeczki około 20 zł za szt wskaźniki około 80 za sztukę i trujnik do oleju też parę złotych kupiłem najtańsze z allegro bo skusiła mnie cena i to że idealnie  komponowały się się z zegarami licznika jedynie zmieniłem podświetlenie na czerwone i jak dla mnie efekt super trochę grzebania z kablami schematy bardzo proste były nawet po chińsku zrozumiałem he he tak że cała impreza wyniosła mnie maksymalnie 350 zł i sobotę spędzona na spokojnie przy aucie układając ładnie kable pod maską i podłączając wszystko żeby miało ręce i nogi 

  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Ale i tak bardzo mnie zastanawia to cisnienie oleju po remoncie wydaje mi sie ze powinno być cacy może pompa oleju siadła bo szczerze tak myślę jak się mylę to mnie poprawcie ale skoro dół po remoncie czyli panewki ok to chyba pompa oleju tylko zostaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
2 godziny temu, Nasniedogoniat napisał:

Ale i tak bardzo mnie zastanawia to cisnienie oleju po remoncie wydaje mi sie ze powinno być cacy może pompa oleju siadła bo szczerze tak myślę jak się mylę to mnie poprawcie ale skoro dół po remoncie czyli panewki ok to chyba pompa oleju tylko zostaje 

pompa oleju nowa pierburg :) stara się rozsypała na proch dlatego miałem przygodę z wałem i panewkami. nie zmieniono natomiast uszczelek smoka i tu już może ciśnienie uciekać.

powoli mam dość, ale jeszcze walczę.. dzięki za info co do wskaźników. czekam na fotkę. u mnie taki zegar to KONIECZNOŚĆ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Wstawił bym zdj tych wskaźników ale za bardzo nie wiem jak mam tu to zdj wrzucić pomóżcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

przez fotosika kopiujesz link i wrzucasz tutaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

 

https://m.fotosik.pl/zdjecie/323c07043f1f97ee

https://m.fotosik.pl/zdjecie/14db382831063209

 

Takie coś ma być? 

Edytowane przez Nasniedogoniat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

a najlepiej tapatak ale ja już znalazłem 

https://allegro.pl/oferta/zegar-auto-gauge-wskaznik-cisnienia-oleju-amber-8940451212

u Ciebie bardzo spoko. mi potrzebne tylko ciśnienie 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Jeszcze w przyszłości egt dojdzie ale to już jak finanse pozwolą na zmodzenie auta 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania