Skocz do zawartości
Byku2000

A4 B7 problem z wyprzedzaniem Audi A4 B7 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Byku2000

Cześć wszystkim.
Audi jest moim pierwszym samochodem, którym jeżdżę od ok pół roku. Od jakiegoś czasu podczas wyprzedzania auto dziwnie się zachowuje. Ciągnie jak by chciało a nie mogło. Obrotomierz idzie do góry a auto do przodu już nie bardzo. Zastanawia mnie co to może być. Nigdy wcześniej nie miałem takich objawów. Nie wiem czy to jest typowe dla Audi czy jakieś ogólne objawy. Będę wdzięczy za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Skoro obrotomierz idzie do góry a auto nie ciągnie to może sprzęgło się ślizga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

jak wyżej. najprawdopodobniej to sprzęgło jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Może turbo już nie domaga, trzeba podpiąć kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przemas

Przy okazji posprawdzaj przewody podciśnienia, może któryś wężyk jest pęknięty i przepuszcza powietrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byku2000

No jak stawiacie na sprzęgło to już chyba grubsza sprawa, to co pozostaje mi mechanik. Zobaczę jeszcze przez weekend, jak nic się nie zmieni no to lipka ... A wymieniał kiedyś ktoś z Was sprzęgło ? A co do wężyka to sam chyba tego nie sprawdze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Temat sprzęgła już przerabiałem u mnie było tak że jak sprzęgło zaczęło mówić pa pa to przy wciśnięciu gazu np przy wyprzedzaniu obroty dosyć szybko szły do góry a auto nic do przodu nie szło jeżeli masz podobne objawy to stawiał bym na sprzęgło ale jak przy wyprzedzaniu auto jedzie ale strasznie mułowato to tak jak wladi sugeruje niedomagające turbo, a może coś jeszcze w co wątpię, zanim zaczniesz ładować się w jakieś koszty podjedź do jakiegoś zaufanego polecanego majstra odrazu stwierdzi czy sprzęgło i posprawdza błędy kompa ewentualnie  i odrazu będziesz widział, co do sprzęgła to bez podnośnika albo kanału jest straszna lipa ale sporo kasy można zaoszczędzić bo mechanior skasuje cie gdzieś 300-500zł za wymianę , dwumas bo chyba taki masz  jak będzie dobry to pół biedy ale jak komplet sprzęgła z dwumasem to koszt około 1500 zł dobrej firmy tak że koszty nie małe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byku2000

Dzięki wielkie za porady, faktycznie to sprzęgło. Udałem się do mech, ale miałeś rację sypnęli mi taką ceną, że półtora tysiaka nie moje. Brat ma kanał i tak zabrałem się samemu za wymianę, nie powiem bo się namęczyłem, ale dało radę i po kłopocie. Zamówiłem ze strony https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-sachs-3000-951-844/38609?id=11519970&auto=AUDI-A4-(8EC,-B7)-2.0-TDI-140KM/103KW-[BPW]#opis_start miało same dobre opinie, a ja siedem stów w kieszeni. Jak macie podobny problem to czasami warto samemu trochę pokombinować. Mam nadzieję, że pocieszę się teraz jeszcze troszkę nim.

Edytowane przez Byku2000
  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasniedogoniat

Bardzo się cieszę że dałeś rade zawsze to spora oszczędność  i że pomogliśmy w diagnozie i dzięki za odpowiedź co bylo przyczyną bo byłem cholernie ciekaw bezawaryjności życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byku2000

Dzięki mam nadzięję, że więcej już takich niespodzianek mi nie bedzie przynosił, teoretycznie autko z polecenia, ale wiesz jak to jest dziś wszystko ok, a jutro lipka. Pozdrawiam i również życzę bezawaryjności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania