Skocz do zawartości
kolega123123

A4 B6 A4 B6 AWX cieknacy olej z dziurek EGR, ubytek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

kolega123123

A4 B6
1.9TDI
Turbo regenerowane jakoś rok temu
EGR oraz kolektor był również czyszczony i nie był bardzo zawalony (parę miesięcy temu).

Muszę dolewać trochę oleju od czasu do czasu

Przed remontem silnika był zalewany Castrol Edge a po został zalany Motul (niby rzadszy niż Castrola) - może on winny?

Panowie mam kilka problemów
1) Mam zarzygane miejsce po prawej stronie silnika, co to może być?
2) Kolejna sprawa, po remoncie silnika, pierścienie, tłoki, głowica zaczął mi się olej lać dziurkami od EGR (takie dwie sztuki, jedna z jednej strony i druga z drugiej) a dokładnie jak się ciśnie na obrotach 2000-4000. Jak chodzi na luzie i bez gazowania to nie cieknie nic.
3) Czy pokrywa zaworów Odma w AWX jest rozbieralna żeby wymienić membranę ? Coś słyszałem że trzeba cała kupować...

Jak usunąć te usterki? Zaślepić EGR i wstawić Oil Tank? Czy to wina odmy? Bo trochę wkurzające są codzienne plamy pod samochodemb280bc7d71b95.jpgae1b02453d700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Niby gdzieś czytałem że można to wymienić bo sama pokrywa nowa kosztuje w ciul pieniędzy ale czy to zda egzamin kurde nie wiem a używkę pokrywe nie ma co brać bo pewnie bedzie to samo albo gorzej

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Na bank egr do wymiany miałem tak u siebie. Też czyściłem ale jak już uszczelki puszczają to nic nie zrobisz mi tak samo dziurkami leciało. Wymieniłem egr i po sprawie


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Który rok i miesiąc produkcji?

 

EGR do wymiany bo uszczelniacz puścił.

 

Ale jak masz auto do grudnia 2002 możesz zaślepić wężyk EGR ten co w niego wchodzi jakąś śrubka 6 i błędu nie będzie. Diagnostyka EGR przez przepływomierz jest od grudnia 2002 w górę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania