Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Słabe napięcie / uciekający prąd

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Tytuł tematu dość śmieszny, ale problem już mniej. 

Akumulator: exide styczeń 2020

Alternator: maj 2019

dzisiaj podczas detailingu wnętrza auta, które trwało 3h paliły się środkowe żarówki. nie słuchałem nawet radia. po całym zabiegu wsiadłem do auta i pojechałem krótki dystans do sklepu. wróciłem zgasiłem auto. po 5 min wszedłem bo chciałem podpiąć interfejs od LPG i odpalić auto. akumulator pusty nic nie zakręcił. gdy stroiłem auto w marcu kolega spostrzegł, że mam niskie ładowanie. to samo wyszło na mierniku. 

robię niby krótkie dystanse, ale raz na tydzień czy dwa wpada trasa 120km więc nie podładowuje akumulatora. tym bardziej, że jest jak nowy. czy może być jakaś inna przyczyna oprócz osprzętu akumulator-alternator ? coś mi się wydaje, że gdzieś mi ten prąd sp******a tylko nie wiem gdzie i jak to sprawdzić. ktoś miał podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kordek

Może faktycznie kończy się alternator, jakie dokładnie jest to ładowanie? A jeżeli myślisz ze gdzieś jest "złodziej prądu" to można sprawdzić pobór prądu. Wystarczy mieć zwykły miernik z amperomierzem. Zdejmujesz kleme z aku (minusa) ustawiasz miernik na ampery jedna końcówkę przykladasz do klemy a drugą do aku. W necie sa schematy do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Miałem dwa razy sytuacje też coś grzebałem i sie rozładował  i  wkurzyłem sie kupiłem nowy zrób tak naładuj  akumulator całą noc sprawdz ładowanie ,sprawdz czy coś nie kradnie prąd i jezdzij tym bardziej że masz nowy akumulator mój miał 6 lub wiecej lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Tak zrobię naładuje to ale elektryk że mnie marny i nie wiem jak sprawdzić czy coś mi zabiera ten prąd :(

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

zobacz sobie na youtube masz pełno filmów miernik pewnie masz 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Ok. Znajdę coś:) miernik się znajdzie

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Dokładnie jak koledzy wspominali - zmierz napięcie na aku jakie masz na zgaszonym silniku i podczas pracy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Możesz jeszcze zmierzyć napiecie podczas pierwszego rozruchu rano jak spadnie poniżej 10V to aku śmietnik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Najpierw to naładuje do pełna a potem ogarnę miernik bo mój już dawno zdechł. Następnie rano zmierze przy rozruchu jak mówisz

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Niestety akumulator nie może się naładować przez 20h ładowania prostownikien.. wg mnie umarł.auto odpala normalnie ale jego żywotność skróciła się co najmniej o połowę:/

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Reklamuj a tak na marginesie do nowych vw wkładają akumulatory Exide 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Mam exide dałem prawie 500zl i ch*j du*a cyrki :/

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Chyba juzwiem co żre mi prąd. Wydaje mi się że to rns-e. Po zgaszeniu auta słychać jego pracę przez parę minut. Tak jakby dźwięk takiego mini wentylatora . Pytanie czy to normalne ? Wy też tak macie ? Po odblokowaniu auta tak samo co słychać...

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

tak to normalne mój rnse też chodzi chwilę po wyłączeniu 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Rns jest podłączony do Canów i po wyłączeniu auta jeszcze chwile trwa aż się całkowicie uśpi i wyłączy więc to normalna rzecz. Tak samo jak otworzysz auto i drzwi to już Rns zaczyna pracować do momentu kiedy po chwili znowu się odstawi jeżeli go nie włączysz.


Wysłane z iPhone wladiego

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

.
 

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
billiebillie

Jak na moje to następnym razem zaopatrz się w jakiś przyzwoity akumulator i prostownik od renomowanej firmy. Bo takie niby-zamienniki rodem z dyskontu nie są warte uwagi i nerwów 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania