Skocz do zawartości
adamk16

A4 B6/B7 Problem z odpalaniem A4 B7 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

adamk16

Witam. Posiadam jak w tytule a4 b7 1.8T 163 km z 2007 r. Od kilku dni mam problem z odpalaniem silnika. Po dłuższym postoju ( ok. 30 min) muszę już dłużej kręcić rozrusznikiem aby go odpalić, po jeszcze dłuższym postuju trzeba kręcić nawet z 5-6 razy. Gdy go zgasze i odpalę po chwili autko odpala na dotyk. Sprawdziłem pompę paliwa i dochodzi do niej 12V, jednak na przekaźniku pompy paliwa po przekreceniu zapłonu na cewce na zacisku masowym pojawia się -3.5V natomiast na drugim zaciski jest +12V. Dodam iż na stykach głównych przekaźnika jest wszystko ok 12V, sam przekaźniku również dobry sprawdzany na krótko i styk się zamyka i otwiera . I tutaj jestem w kropce bo nie wiem co dalej. Czy komputer podaje minus na cewke przekaznika a plus idzie z kostki stacyjki?? Czy pompa po przekreceniu kluczyka na zapłon powinna mieć 12V? I gdzie ewentualnie szukać usterki.? Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Masz LPG a więc jest duże prawdopodobieństwo że puszcza reduktor lub wtryski i po postoju zalewa układ stąd długo kręci zanim odpadli.

Zakręć butle z gazem i wypal resztki gazu z układu do momentu aż auto zgaśnie. Potem przełącz na benzynę i tak zostaw na dłuższy czas. Jeśli po czasie odpadli od strzału to wizyta u gazownia i sprawdzenie instalacji. Powodzenia.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adamk16

Dzieki za szybką odpowiedź na pewno spróbuję. Dodam tylko że instalacja gazowa jest nowa z miesiąc temu zakładana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A to trochę dziwne , ale sprawdź nie zawadzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania