Skocz do zawartości
MATI

A6 C6 Blokada kierownicy Audi A6c6 brak odpowiedzi sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

MATI

Witam panowie Proszę o pomoc. Moje Audi A6 sline 2.4 benzyna automat... Zrobiło psikusa i zablokowało kierownice... Czytając na forum porady jak można sobie z tym poradzic zakupiłem kabelek oraz VCDS-a. Podpinam się pod samochód wchodzę w gr5 zezwolenie na start program próbuje odczytać sterownik ale po jakiś 15 sekundach dostaje odczyt brak odpowiedzi sterownika. Oczywiście drzwi hamulec wciśnięty i zapłon przekręcony... Dodam że co kilka prób mam problem z łączeniem się ogulnie że sterownikiem wskakuje komunikat brak komunikacji linia (-2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Po pierwsze gdzie kupiłeś kabel? Dużo jest chińczyków które nie działają więc jak masz kogoś kto może Ci podpiąć swój kabel to spróbuj będziesz wiedział wtedy czy nasz dobry kabel. Resztę chyba wiesz jak zrobić żeby odblokować kierownice?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MATI

Niestety jestem poza granicami kraju kabelek udało się odkupić od polaka na miejscu który używał go w ww i wszystko  działało... Zmienił samochód na Hondę i o sprzedał kabel kabel hex + kan z dołączonym oprogramowaniem VCDS . Oprogramowanie VCDS rozpoznaie iterfeis i widzi go 

Edytowane przez MATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Czy kablem możesz się połączyć z jakimkolwiek sterownikiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MATI

Tak właśnie testowałem u kolegi w wv polo i wszystko śmiga... Teraz zastanawiam się czy dodatkowo nie poszły micro styki w stacyjce... Wczoraj naladowalem aku bo myślałem że może ma za mało prądu bo na. Mierniku pokazywał 12.7. Ale. Nie. Udało się po naładowaniu odczytać i skasować błędu 05 komunikat brak odpowiedzi z sterownika. Diś popołudniu wsiadłem i aku rozładowany... A dodatkowy objaw taki ze raz zapala sie monitor Audi raz nie po włożeniu kluczyka... Czy może być tak że  stacyjka robi jakieś zwarcie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Zależy jeszcze jaki rok auta masz bo starszego typu kable już się mogą nie połączyć...gdzieś masz zwarcie jeżeli po nocy aku się rozładowuje, czy przez stacyjkę nie sądzę tam nie ma co prądu brać raczej. Może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Albo  coś strasznie kradnie ci prąd albo akumulator szrot co do problemu to dopóki nie usuniesz  błędu nie odblokujesz rygla teraz pytanie czy to nie winna kabla ze ci go wywala 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MATI

Rok samochodu  2006... Tera pytanie jeśli zwarcie to gdzie go szukać... Bespieczniki ok przekaźniki sprawdzone też są dobre... Dziwne jest to że jak wkładam kluczyk to  ekran Audi się zapala i na panelu kierownicy komunikat o uwolnieniu kierownicy raz się pokazuje a raz nie... Co do kabla to dziwne jest to że na sucho VCDS widzi ładnie kabel i stery a po podpięciu do gniazda już ma problem i albo go nie widzi iterfeis nie znaleziono albo widzi wszystkie linie ale to po kilkukrotnych mozolnych testach lub na przykład nie widzi Lini k... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania