Skocz do zawartości
Virus668

A4 B6 Wymiana oleju w Multitroniku 6 biegów a4 b6 2003r

Rekomendowane odpowiedzi

Virus668

Witam. 

Kupiłem a4 b6 tydzień temu. Nieco przeraziłem się jak usłyszałem , że w w Polsce olej nie był wymieniany w skrzyni. Tutaj przejeździł ok 17 tyś ale nie mam info czy Niemiec wymieniał i kiedy to robił. Skrzynia działa ok nie szarpie przyśpiesza ładnie ale chce wymienić olej. Znalazłem na allegro takie coś. Pytanie czy według Was mogę ten zestawik kupić i polecić mojemu mechanikowi by wymienił olej?

https://allegro.pl/oferta/audi-cvt-6-bieg-o1j-olej-do-automatu-wymiana-zesta-9858184349

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Warto by było spuści kapkę oleju i zobaczyć jak wyglada i czy są wióry jakieś... jak nie był w ogóle zmieniany to może być lipa... jaki masz nalot ? 
co do olejów z Allegro to ja dwa razy kupiłem i więcej nie kupowałem napisz do @dzik odnośnie olejów jak coś 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Co prawda ja mam skrzynie już 7 biegową i możliwe że inny rodzaj oleju powinien być ale powiem Ci tylko tyle, że do Multi niestety tylko i wyłącznie powinien być lany oryginalny olej. Ja wymieniałem tydzień temu i na razie wszystko ok z tym że pilnuje regularnej wymiany co 60 tys, może ktoś inny Ci powie że nie potrzeba ori oleju a ja zasięgnąłem języka u jednego z najlepszych w Polsce mechaników, który na codzień te skrzynie naprawia i powiedział że niestety tylko ori olej. Możesz np kupić zamiennik Febi ale wtedy wymiana co 30 tys. . Licz się z tym że po wymianie oleju może być gorzej jeżeli tak długo nie był zmieniany ale to nie jest powiedziane. Taki powinieneś mieć olej do swojej skrzyni 5 litrów styknie.

 

Zobacz ofertę: Oryg. Olej przekładniowy ATF do skrzyń Multitronic https://allegro.pl/oferta/oryg-olej-przekladniowy-atf-do-skrzyn-multitronic-7389238596

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania