Skocz do zawartości
HermesDagon

A4 B5 a4 b5 1.9tdi stuka w lewym nadkolu

Rekomendowane odpowiedzi

HermesDagon

Witam, stuka mi w lewym nadkolu jakby ktoś młotkiem uderzał gdy na pełnym skręcie chcę ruszyć szybko (gdy ruszam powoli i spokojnie stuk nie występuje) ,czy to będzie przegub zewnętrzny/wewnętrzny a może półoś napędowa? Proszę o wskazówkę.

Edytowane przez HermesDagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kordek

No to pewnie przegub zewnętrzny do wymiany. Możesz zobaczyć jak wygląda osłona przegubu, bo często to ona peka, smar wylatuje i przegub pada 😉

 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HermesDagon
40 minut temu, Kordek napisał:

No to pewnie przegub zewnętrzny do wymiany. Możesz zobaczyć jak wygląda osłona przegubu, bo często to ona peka, smar wylatuje i przegub pada 😉

 

ok dzięki, czy przy wymianie przegubów trzeba ustawiać zbieżność lub coś takiego? a i czy ten przegub może mieć bezpośredni wpływ na to że drgania na kierownicy występują w granicach prędkości 120km/h-140km/h? hamulce nowe -tarcze, klocki ,zaciski po regeneracji, opony też sprawdzone -zbieżność i wyważanie więc to bym odrzucił.

Edytowane przez HermesDagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Nic nie trzeba ustawiać tylko wymien bo jak się rozsypie to auto na lawetę. Natomiast co do drgań zmieniałeś koła na inne 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HermesDagon

Zmieniałem na letnie które miałem w garażu na alusach, zimową stal zdjąłem, jechać na wyważanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
9 minut temu, HermesDagon napisał:

Zmieniałem na letnie które miałem w garażu na alusach, zimową stal zdjąłem, jechać na wyważanie? 

No alusie przydało by się wyważyć  co jakis czas, czasami odważniki się odklejają ''tak  jak u mnie w jednym kole'', i już może  bić, wibrować.

  • Smutek 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HermesDagon

ok dzięki, sprawdzę to w takim razie. PO wyważeniu przednich kół wszystko wróciło do normy, jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez HermesDagon
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania