Skocz do zawartości
Rafalafa

A3 8P A3 8p fiksuje

Rekomendowane odpowiedzi

Rafalafa

Witam proszę was o pomoc bo już nie wiem co jest grane a mianowicie a3 8p 1.6 bgu objawy:

Rano odpalam jadę do pracy wszystko ok po przejechaniu około 2 km w przedziale 1000-2000obr szarpie przy zmianie biegów powyżej do odcinki ok, dodatkowo od 2800obr silnik wpada w wibracje jak wibrator(😁) auto traci moc ,na jałowym gdy się akcja zaczyna lekko faluje i poszarpuje,na vcds wyskakiwał błąd sporadyczny od sondy 19617 a ostatnio wyskoczył 19617i 3161 a w dziale ABS wyskoczył 1314 uszkodzony sterownik mało tego błędy się da skasować dopiero po ponownym odpaleniu auta i podłączeniu vcds kiedyś wyskoczył błąd od ubogiej mieszanki dodam że rzadko ale czasami objawy ustępują i jeździ się komfortowo i normalnie   co sprawdziłem:

-wymienilem sondę (orginal NTK)bez zmian stara i nowa takie same parametry test sond starej i nowej wychodzi tak samo 0.0352

Z1 S1 ok gdy dzieje się akcja pisze Z1 S1 nie ok ale po uruchomieniu ponownie auta wraca wszystko do normy

-zrobiona szczelność kolektora ssącego 100%

-podmieniłem wtryski

-adaptacje EGR i przepustnicy adapt ok

-cisnienie paliwa po przekręceniu kluczyka 4bar na jałowym 4bar but 4.2bar

 

-temperatury silnika zegarów w vcds takie same

-wyczyscilem masę samochodu 

-czujnik pedału sprzęgła wychodzi na vcds że działa 

Nie wiem może to ECU siadło może jakieś logi ale jakie ? Pomóżcie !!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafalafa

Przed chwilą byłem w aptece podłączyłem auto pod vcds i znów błąd 19617 -liniowa sonda lambda z1 s1 przewód zasilający pompy tlenowej p1361 008 przerwa sporadyczny mil zapalona ramka zamrożona obroty 1952 bity 00100000 napięcie 5.100v napięcie 0.000v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafalafa

Dobra wibracje przy 2800 opanowane okazał się układ wydechowy najprawdopodobniej tłumik końcowy dotykał do śroby zawieszenia tylnego i trochę do osłony termicznej ogólnie ktoś tam kiedyś grzebał i źle spasował bo zrobiłem to i ogólnie cisza a dla humoru dodam że coś stukało mi na słuch po prawej stronie z przodu tak wywnioskowałem słuchowo a to się okazało nie zawieszenie tylko wydech stukał z tyłu po lewej stronie o śrube wcześniej opisaną tak że panowie jak coś puka z przodu po lewej najpierw zajrzyjcie do prawego tyłu😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafalafa

A bym zapomniał błąd 1314 uszkodzony sterownik w dziale ABS w vcds  wyczytałem na necie  czesto że to masa źle styka i u mnie też było to najprawdopodobniej bo przeczyściłem i cisza narazie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Fajnie że udało ci się znaleźć te usterki. Autko już ma swoje lata i co chwilę coś się znajdzie do zrobienia, taki już to urok 😁 najważniejsze żeby wciąż były chęci do grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafalafa

Następny sukces utrata mocy była spowodowana nieszczelnym zaworem EGR i szarpanie przy zmianie biegów też ustało zaślepilem go i pojeździłem trochę i było czuć różnicę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafalafa

Fajnie jak by mi ktoś podpowiedział z błędem 19617 p1361 008 sporadyczny

-Sonda nowa ntk (jedynie wtyczka przełożona ze starej sondy)

-Sprawdziłem ciągłość przewodów aż do samego kompa

Nie wiem może jeszcze gdzieś używke zchacze podmienie ale na starej sondzie też taki sam błąd był hmm jak byście mieli jakieś info dajcie znać  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
1 godzinę temu, Rafalafa napisał:

Fajnie jak by mi ktoś podpowiedział z błędem 19617 p1361 008 sporadyczny

-Sonda nowa ntk (jedynie wtyczka przełożona ze starej sondy)

-Sprawdziłem ciągłość przewodów aż do samego kompa

Nie wiem może jeszcze gdzieś używke zchacze podmienie ale na starej sondzie też taki sam błąd był hmm jak byście mieli jakieś info dajcie znać  

 

 

Błąd P1361😉

Błędu 19617 nie ma na liście

BŁĄD AUDI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania