Skocz do zawartości
Bolo32

Jaki olej polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Bolo32

Witam Panowie, mam do was pytanie, jaki olej polecacie do 1.9 TDI 116km ( PD)  BKE  z przebiegiem niespełna 300 000km (291 000)  ostatnio zalałam 5w30 Castrol Edge LL  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Popatrz sobie jest temat o olejach ale napewno nie polecamy Castrola


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Dzięki za odpowiedź  😉 dodałem temat na szybkości  bo zauważyłem szybsze zażywanie się oleju, i tak do  końca nie mam pewności czy dobrze zrobiłem  lejac 5w30  a nie 5w40. Już zaglądam  do poprzednich tematów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Poczytaj temat. 

W naszych warunkach zdecydowanie 5w40 😊 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Dzięki kolego 😉 właśnie o to  mi chodziło  😉 to  mój  pierwszy diesel więc chciałem się upewnić, bo  5 000 tyś. Temu zmieniłem olej na 5w30  bo  tak mi mechanik  polecił  że ten jest dobry  do PD ( Castrol Edge LL ) ale z tego co widzę tu na forum to  nie był jednak dobry  wybór. Do następnej  wymiany zostało mi jeszcze 10 000 i  już robiłem  dolewke z jakieś 0.5 I tak Zaczolem się zastanawiać czy  to  olej zły zalałem czy coś z silnikiem, uszczelniacze, pierścienie, turbina, ale tak: auto nie dymi nie kopci, ma moc, na kostce pod samochodem sucho więc wycieków nie ma  a oleju ubywa, chwilę temu dolalem jakieś 200 a od poprzedniej dolewki gdzie wyskoczył mi  komunikat min. Oil przejechałem  góra 1500   albo cos kolo  tego. 

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Czy dobry ten 5W30 do PD hmm nie wiem ja leje 5W40 505.01 motul liqui albo valvoline od castrola z daleka

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
Czy dobry ten 5W30 do PD hmm nie wiem ja leje 5W40 505.01 motul liqui albo valvoline od castrola z daleka

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



Bo do pompowtrysków tylko taki jest zalecany 505.01 no i najlepiej tak jak mówimy 5W40 a co do marki to już każdy ma swoje zdanie


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

No właśnie tego  Castrola  polecił mi mechanik,  olej  trzyma wszystkie normy jakie są zalecane do  PD dla tego się posluchalem i zalalem go takim olejem, a na forum  jeszcze mnie nie było :) No  nic  w takim razie będę musiał  zmienić  :) dzidzięki Panowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania