Skocz do zawartości
Dziadek

Płyny do mechanizmów w Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadek

Pany takie oto pytanko.

Dopasować ze stron różnych producentów płyny do mechanizmów różnicowych w naszych skrzynkach nie jest problemem ale takie oto pytanko mi się nasuwa:

- co sądzicie o np

Motul Gear 300 75W90

albo

Motul Gear 300 LS 75W90

Czym one się różnią oprócz ceny? Bo oba spełniają normę GL-5 wymaganą do naszych mostów :):

Czy może brać pod uwagę tylko ori ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad

Chyba jednak poleciłbym Ci ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Ale ori tez biora od jakiegoś producenta i naklejają swoją naklejkę , przeciez sami oleju nie produkuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Mi chłopaki z OIL-LAND.pl doradzili Motula Ale i tak pewnie nawet bez ich opinii brałbym motula . Czym sie różnią to nie wiem 

w skrzyni mam GEAR 300 a w moście mam GERAR 300 LS ( kurcze albo na odwrót  :hmmdrapanie: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad

No ma się rozumieć. Myślałem, że wiesz jaki jest ori. 

Nie wiem czy będą w stanie podpowiedzieć Ci na temat który Ciebie interesuje, ale dzwoniłem tam i gość walnął mi taki wykład na temat olejów, że jestem do dzisiaj pod wrażeniem. Może i w Twoje pytanie będzie umiał rozwikłać. 

http://aptekaolejowa.pl/badanie-oleju.aspx

Facet z którym rozmawiałem przez telefon, jest spoko gościem i chętnie rozmawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Mi chłopaki z OIL-LAND.pl doradzili Motula Ale i tak pewnie nawet bez ich opinii brałbym motula . Czym sie różnią to nie wiem 

w skrzyni mam GEAR 300 a w moście mam GERAR 300 LS ( kurcze albo na odwrót  :hmmdrapanie: )

Tak dla ścisłości ty masz ten olej w skrzyni manualnej bo żeby była jasność i ktoś tego opatrznie nie zrozumiał do automatu to się nie nadaje kompletnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad

To może jeszcze raz ja coś kliknę. Do niedawna miałem B5 w automacie. Lałem do niego, do skrzyni olej FEBI'ego. Tuż po zakupie samochodu chciałem wymienić olej w skrzyni. Kupiłem FEBI i pojechałem do ASO w Lublinie. Pytałem czy mi wymienią i za ile. Klient za ladą porachował, poklikał w klawiaturę i powiedział cenę, że mi się nogi w kolanach ugięły. Ale powiedziałem, że mam swój już kupiony olej, filtr i uszczelki, gość w garniturku uśmiechnął się i powiedział, że wymieniają wyłącznie na ori lub FEBI. A ja właśnie FEBI miałem :) mimo wszystko cena mi nie odpowiadała. Za dokładnie 1/10 ceny wymieniłem w warsztacie który miał bardzo dobą opinię. Zatem do skrzyni proponuję olej FEBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Dzidek to chyba oczywiste że to do skrzyni MANUALNEJ :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad

Oczywiste jest to pod warunkiem, że czyta to ktoś kto się na tym zna. Jeśli przeczytałby to ktoś niekoniecznie znający się na tym temacie, to mógłby sobie dorobić sporo kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Czy ktoś wie co jest zamiennikiem tego:

G055145a2

Jest to ori olej do skrzynki rozdzielczej a kosztuje 400zl za litr - sporo :( 

Zamiennika nie udało mi sie znaleźć


Dobra , jedyna strona z informacją jaki olej nie ORI ma być do skrzynki rozdzielczej to strona castrola i w/g niej ma to być:

Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140

100x200http://lubsboutic.com/WebRoot/LaPoste/Shops/box9732/4D28/A526/B941/FDF7/AB4A/0A0C/05E8/2231/1_L.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania