Skocz do zawartości
Gusia_aczy

Potrzebuję porady:)

Rekomendowane odpowiedzi

Gusia_aczy

Czym się kierować  na co zwracać uwagę przy kupnie głośników do samochodu? Nie ukrywam mam fabryczne i chciała bym to zmienic :): a w tym akurat temacie jestem zielona 

😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Chcesz nowe głośniki podpiąć pod fabryczny wzmacniacz jeżeli takowy masz czy bedziesz dokładać nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
1 minutę temu, trybekk napisał:

Chcesz nowe głośniki podpiąć pod fabryczny wzmacniacz jeżeli takowy masz czy bedziesz dokładać nowy?

Powiem tak chciałam kupić nowe głośniki i zamontować ale nie wiem czy to dobry pomysł czy to coś da że lepiej będzie muzykę słychać.. I raczej nic nowego nie chciałam dokładać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Bez nowego wzmacniacza raczej nie poszalejesz. Jeżeli kupisz nowe, mocniejsze głośniki i podłączysz pod radio/wzmacniacz który masz to moze pojawić sie problem tego typu ze radio/wzmacniacz nie bedzie w stanie wygenerować dostatecznie dużej mocy zeby ruszyć membrana w glosniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
22 minuty temu, trybekk napisał:

Bez nowego wzmacniacza raczej nie poszalejesz. Jeżeli kupisz nowe, mocniejsze głośniki i podłączysz pod radio/wzmacniacz który masz to moze pojawić sie problem tego typu ze radio/wzmacniacz nie bedzie w stanie wygenerować dostatecznie dużej mocy zeby ruszyć membrana w glosniku ;)

No i to jest odpowiedź 🙂 teraz już mniej więcej co z czym i dlaczego.. 🙂 to pomarudze jeszcze czyli musiała bym kupić wzmacniacz a są jakieś szczególne wzmacniacze czy to nie ma znaczenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A może po prostu zapodaj zestaw Boose i po sprawie .

 Druga sprawa to mamy dział Car Audio i tam powinnaś pisać. :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
3 minuty temu, jacek70 napisał:

A może po prostu zapodaj zestaw Boose i po sprawie .

 Druga sprawa to mamy dział Car Audio i tam powinnaś pisać. :):

Wybacz jestem tu od niedawna i powoli ogarniam to forum na drugi raz się poprawie 🙂 a każdy pomysł jest dla mnie cenny🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Spoko :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Napisz co masz za radio bo to też ważne czasem wystarczy zmienić samo radio żeby lepiej grało ale jeżeli zależy Ci na konkretnym brzmieniu i ewentualnie większej mocy to tak jak chłopaki napisali wyżej będzie potrzebny wzmacniacz


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Na allegro mozna czasem trafić fajną uzywke. Mnie skrzynia blaupunkta i wzmacniacz jbl kosztowały 250zł.

Do tego doszły nowe 2 drożne pioneery i gwizdki na przód i bylo bardzo dobrze jakościowo jak na budżetowe car audio, całość sie zamknęła w 600zł ;) 

ale sprawa podstawowa przy montowaniu car audio to mata wygluszajaca na drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

To już czego dziewczyna oczekuje...bo jeżeli tylko troszkę głośniejszego grania to nie potrzeba mat i innych wodotrysków


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
16 godzin temu, wladi napisał:

To już czego dziewczyna oczekuje...bo jeżeli tylko troszkę głośniejszego grania to nie potrzeba mat i innych wodotrysków emoji12.png


iPhone wladiego

Oczekuje tego by był ładny bas bez pierdzenia 🙂 że jak wezmę głośniej muzykę nie będzie brzęczec 🙂 wiem że dużo też zależy od utworów jakie się ściąga ale myślę że to nie jest to.. Radio mam philipsa nic wielkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Pomimo głośników radio tez ważna sprawa. Ważne też jakiej muzyki się słucha. No ale jak chcesz basu poradziłbym głośniki Helixa, miałem kiedyś zestaw i bass był naprawdę fajny nawet bez suba. Dobrze się sprawdzają pod RnB,Hip Hop,muzyczkę clubową i tego typu. Jak już ma być konkretnie i chcesz czuć jak fotel robi ci masaż od basu to już tylko sub + wzmak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
Oczekuje tego by był ładny bas bez pierdzenia że jak wezmę głośniej muzykę nie będzie brzęczec wiem że dużo też zależy od utworów jakie się ściąga ale myślę że to nie jest to.. Radio mam philipsa nic wielkiego. 

No niestety z radia dużo nie wyciągniesz bo w większości i tak dźwięk będzie zniekształcony jak weźmiesz głośniej, żeby samo radio w miarę grało to musisz dać o wiele mocniejsze głośniki ale tak jak Seiko napisał potrzebny Ci będzie wzmacniacz dla pożądanego efektu


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
31 minut temu, wladi napisał:


No niestety z radia dużo nie wyciągniesz bo w większości i tak dźwięk będzie zniekształcony jak weźmiesz głośniej, żeby samo radio w miarę grało to musisz dać o wiele mocniejsze głośniki ale tak jak Seiko napisał potrzebny Ci będzie wzmacniacz dla pożądanego efektu emoji6.png


iPhone wladiego

No i zapewne zrobię jak mi radzicie rozgladne się za głośnikami i wzmacniaczem jak szaleć to szalec 🙂 i nie ukrywam pewnie jeszcze będę wracać do tego pytania chodź dopiero w wakacje chce z tym działac🙂 jesteście wielcy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Obecne radia nie są takie tragiczne wiec na przednie głośniki powinny starczyć o ile nie szaleje się z ich mocą :): tył zazwyczaj podpinasz pod wzmacniacz i jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Głównie chodzi o to że czym głośniej dasz radio to dźwięk będzie zniekształcony bo radio nie jest w stanie przenieść odpowiedniej mocy. Jak wrzucisz wzmacniacz to wierz mi że te same głośniki zamiast pierdzieć będą wydawały fajny dźwięk no i będą generowały odpowiednią moc powinno Ci to wystarczyć. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę jakie masz głośniki i dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz żeby ich nie spalić :decayed:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Osobiście bym kupił zestaw Bose  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No ja audiofilem nie jestem i dla mnie w zupełności Bose czesze beret :kox:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Do bose oczywiście tuba z Q5 i będzie pan czy pani zadowolony/a :D

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusia_aczy
3 godziny temu, wladi napisał:

Głównie chodzi o to że czym głośniej dasz radio to dźwięk będzie zniekształcony bo radio nie jest w stanie przenieść odpowiedniej mocy. Jak wrzucisz wzmacniacz to wierz mi że te same głośniki zamiast pierdzieć będą wydawały fajny dźwięk no i będą generowały odpowiednią moc powinno Ci to wystarczyć. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę jakie masz głośniki i dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz żeby ich nie spalić :decayed:

Ja mam fabryczne więc nie bardzo wiem gdzie co u jak się sprawdza.. Czyli może faktycznie zacznę od samego wzmacniacza na tą chwile🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Szukaj zestaw Boose do Twojego autka i będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
Szukaj zestaw Boose do Twojego autka i będzie dobrze. 

Bose ok ale najlepiej wtedy wrzucić fabryczne radio a najlepiej Rns-E


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

 Jakie masz to radio bo raz przeczytalem że Philipsa a drugi raz że fabryczne ??

Odnośnie Rns-e jest bajka , ale to wiąże się w większymi wydatkami . ☺

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ryba85

ja mam całe nagłośnienie JBL-a  ,łącznie ze skrzynką ,taką malutką :grin:a radyjko JVS kdsd80bt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania