Skocz do zawartości
Rising

A4 B7 Swap tarcz hamulcowych - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Rising

Hej, dostaję małej furii, dzisiaj w końcu wyrwałem termin na zmianę tarcz i klocków przód u mechanika. Czytając nasze forum jak i inne wyczytałem, że aby zrobić swap z 1LB 288mm na 312mm zacisk pasuje, wystarczy jarzmo od 312mm no i tarcze 312mm wiadomo. W ciągu dnia dostałem telefon z warsztatu, że albo klocki, albo tarcze, albo jarzma nie pasują. Klocki wystają poza obrys tarcz, oczywiście tak być nie może.

Czy może mi ktoś podać wymiary jarzma do 312mm? Zmierzę czy te które kupiłem z są faktycznie od 312.

 

Z drugiej strony, skoro klocki wystawały poza tarczę, to może są do 320mm a nie 312mm? Potrzebne mi wymiary żeby sprawdzić te jarzma, ktoś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Na jarzmie powinny być wybite cyfry 4515c0aa90afbf8d1c7daa1d00e21d91a29.jpg

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rising

Panowie, ponieważ temat przestał dla mnie być zabawny a powoduje już tylko niemiłosierne wkur....nie. 

 

Zgodnie z nr VIN mam z przodu hamulce 1LB czyli 288mm tarcze.  2x już zamawiałem jarzma do tego swapu, 2x dostałem niepasujące. Tym razem trafiłem na dokładnie takie jarzmo jak z obrazka wyżej, nr 451, rozstaw jak na zdjęciu wyżej. 

 

Zostawiłem u mechanika, na czyszczenie i malowanie zacisków no i swap tarcz na 312mm.

 

Jarzmo nie pasuje...Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego?  Jarzmo ma rozstaw otworów 94mm natomiast mocowanie w aucie jakieś 140mm...

 

.4240692b38e5b63b03476369936fc883.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Z tego co znalazłem to wychodzi że jarzmo pod ALU zwrotnice  ma inny rozstaw otworów . Bodajrze 145mm 

A numer  mają 569   ( mowa o 312mm B6 i B7 )

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania