Skocz do zawartości
Marcino

A4 B6/B7 Zepsuła Ci się maglownica A4 B6 załóż SERVOTRONIC - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Marcino

Witam na jednym z pierwszych moich DiY   :hi:

Kilka magli już założyłem oraz podłączyłem to przyczynie się do opisania zasad działania oraz samego podłączenia SERVOTRONICA

Myślę że jedną z bardzo dobrych alternatyw jeżeli nasz standardowy magiel już nie domaga (poci się, leje się płyn itp) to warto jest założyc sobie magiel z servotronickiem do naszych aut i tutaj mamy do wyboru :

z B6 nr oem 8E1 422 053 G/GX - konieczny zawór 8E1 998 317 (zazwyczaj jest w komplecie już z maglem) 

z B7 nr oem 8E1 422 054 B/BX  - konieczny zawór 8E1 998 317 A (zazwyczaj jest w komplecie już z maglem) 

z Exeo (ostatnio bardzo modny ponieważ świeży) nr 3R1 422 072 A

Dla porównania foto z zaworkiem (servotronic) 

zdj_cie_1.jpg

oraz bez 

przel_adnia_kierownicza_maglownica_audi_a4_b6_b7.jpg

Omawiany wcześniej zaworek 

images.jpg

Potrzebne części do wykonana tej modyfikacji

1J0 973 722 – wtyczka 2-pin do zaworu    - 000 979 021 – pin

8D0 937 731 A – wtyczka 6-pin wiązki zaworu na słupku

1J0 937 723 A – gniazdo 3-pin na słupku A

1J0 937 724 A – gniazdo 3-pin na słupku A    pin- 000 979 134

8E0 907 307- D/F/A... - układ sterowania magla występuje wiele rodzajów, każdy pasuję i działa tylko różnią się charakterystyką działania

443 937 527 – wtyczka przekaźnika 9-pin  do obsadzenia * 000 979 114  * 000 979 135

G 004 000 M2 – olej do przekładni kierowniczej

Jaka u nas w samochodzie występuje maglownica łatwo zweryfikować poprzez sprawdzenie kodów wyposażenia pojazdu

-zwykły układ oznacza sie poprzez 1N1

-servotronic 1N3

zdj_cie_3.jpg

Wtyczka przekaźnika nr oem 443 937 527

Zasada działania servotronica

Servotronic_Effort_Curve.jpg

Podłączenie

Bez_tytu_u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarianekZg

Graty się skompletowały - za tydzień w piątek Rezanko :yahoo: :zwyciestwo: :banan:

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino
Graty się skompletowały - za tydzień w piątek Rezanko :yahoo: :zwyciestwo: :banan:


Będziesz zadowolony :pleasantry: Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarianekZg
Graty się skompletowały - za tydzień w piątek Rezanko :yahoo: :zwyciestwo: :banan:


Będziesz zadowolony :pleasantry:


Melduję, że jestem zadowolony :yahoo: :decayed:
Super sprawa, polecam wszystkim którzy ewentualnie jeszcze się zastanawiają :thumbsup: Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinkers

Hej,
Jedno pytanie:
Po co to:
1J0 937 723 A – gniazdo 3-pin na słupku A
1J0 937 724 A – gniazdo 3-pin na słupku A pin- 000 979 134

Rozumiem też, że wtyczka 17-pin w słupku A (kabel niebiesko-biały) jest już w aucie i wystarczy się do niej dopiąć jednym kablem?
Czy wtyczki 8D0 937 731 A – wtyczka 6-pin wiązki zaworu na słupku - też nie powinno już być w aucie i nie wystarczy tylko wpiąć dwóch kabli z zaworka? Czy wtyczki nie będzie i trzeba ją dokupić i obsadzić?

Dziękuję.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino

Wtyczki nie będzie trzeba ja kupić oraz osadzić nad modułem mce

Skrzeli pytasz o gniazdo 3 pin otóż te dwie kostki składają sie w jedna cześć i tworzy kostkę 6 pin. Która rowniez osadzasz przy słupku A (tak idzie w ori ale możesz to ominąć bez kostki)
Kabel 17 pin jest w aucie i tylko sie z nim mostkujesz

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinkers

Marcin wszystko jasne. Dziękuję.
Kostkę 6-pin i tak kupiłem gdzieś przy okazji więc to mam. 3-pinową sobie daruję jak nie jest potrzebna.
Teraz tylko wyrwać dobrą maglownicę z B7 lub Exeo...

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo25

Potrzebuje porady chcę kupić przekładnię z exeo ale ona ma trochę inny zawór , czy ten zawór będzie dobry?
Ktoś podpowie ? z góry dzięki i miłego dnia

http://i.ebayimg.com/t/SEAT-EXEO-ST-3R5 ... o/$_57.JPG

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino
Potrzebuje porady chcę kupić przekładnię z exeo ale ona ma trochę inny zawór ' date=' czy ten zawór będzie dobry?

Ktoś podpowie ? z góry dzięki i miłego dnia

http://i.ebayimg.com/t/SEAT-EXEO-ST-3R5 ... o/$_57.JPG[/quote']bedzie dobra :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo25

A czy zawór też będzie dobry , bo na zdjęciu jest trochę inny?
dzięki

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino
A czy zawór też będzie dobry ' date=' bo na zdjęciu jest trochę inny?

dzięki[/quote']

Bedzie dobry, on występował rowniez w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinkers

No to jeszcze raz ja:

Wystarczy kupić taki zestaw jak na pierwszym zdjęciu jeśli chodzi o samą maglownicę? Węże pasują p&p ze starej bez servo i jak się kupi z servo to można przełożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino
No to jeszcze raz ja:

Wystarczy kupić taki zestaw jak na pierwszym zdjęciu jeśli chodzi o samą maglownicę? Węże pasują p&p ze starej bez servo i jak się kupi z servo to można przełożyć?

Węże ciśnieniowe pasują P&P przekładasz tylko magiel i zakładasz instalacje wg schematu i musi działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinkers

Marcino daj mi jeszcze proszę znać czy kostkę brązową 6-pin można całkowicie pominąć? Czyli podłączyć zasilanie z zaworka od razu do przekaźnika pod odpowiednie nóżki? Z tego co pisałeś wcześniej tak ale chciałem potwierdzić. Bo na słupku A nie mam w ogóle przygotowanie pod brązową wtyczkę.

IMG_5139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino

Te wolne pola sa wlasnie pod ta kostkę. Która sie składa z 2 części. Jak pisałem możesz ja w zupełności pominąć starałem sie opisać jak jest montowane ori. Ja jej chyba nie mam z tego co pamietam. Zasilanie podłączasz z bezpiecznika nr 5 pod przekaźnik a następnie od przekaźnika idą dwa przewody do zaworka. Jeszcze zostaje masa (-) oraz kabelek biało-niebieski od prędkości. To wszystko sie podłącza do kostki przekaźnika

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:

Tobie chyba cały czas chodzi o kostkę przekaźnika jej nie ominiesz ona musi być ( bo jak obsadzisz piny ) ta kostka ma swoje miejsce nad mce.

Ja cały czas mówiłem o kostkach w słupku A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinkers

Nie nie. Chodziło mi dokładnie o to co napisałeś czyli kostke 6-pin. Miałem jedną część a gdy zobaczyłem że nie ma przygotowania na słupku A to odpuściłem sobie jej montaż i puściłem od razu do przekaznika. Kostkę do przekaznika mam więc tutaj zrobiłem jak należy (przekaźnik można w każdej chwili bezinwazyjnie odłączyć).

Po montażu wczoraj układ działa :) ale nie do końca. Cieszylem się bo kierownica na postoju działa teraz super i kręci się leciutko. Niestety układ nie utwardza się po pewnej prędkości. Jadąc 100kmh i więcej cały czas mam wrażenie że tak samo lekko się kręci. Może to być wina przekaznika 640 czy od razu raczej zaworek na maglu?:( dojdę do niego sam po zrzuceniu koła i osłony nadkola czy potrzebny jest kanał żeby go wymontowac i sprawdzić? Kabel od zaworka do wnętrza auta sam robiłem ale z ori wtyczka więc sam kabel powinien być ok.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino

to już jest różnica samego przekaźnika... też tak miałem na 640 mam od S4 nr nie pamiętam ale jest kosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bielun22

na mnie juz graty czekają :D tylko nie wiem jak mam przekaznik własnie... podobno te z koncówką D fajnie banglają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lisek120

Pany jakie koszta operacji? U mnie jeszcze sie nie poci ale stuka juz ponad rok z lewej strony, ostatnio sie nasililo . Wszystko inne w zawieszeniu git bez luzow wychodzi na to ze przekladnia sie wybila... Chyba czas na rezanko;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Pany jakie koszta operacji? U mnie jeszcze sie nie poci ale stuka juz ponad rok z lewej strony' date=' ostatnio sie nasililo . Wszystko inne w zawieszeniu git bez luzow wychodzi na to ze przekladnia sie wybila... Chyba czas na rezanko;d

[/quote']

Lisek to zależy w jakiej cenie uda Ci się łyknąć magiel ostatnio chyba na alledrogo był z Exeo za 500 zł, do tego kilka przekaźników i trochę rezania  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lisek120

Musze zacząć szukać bo już mam dość tego stukania z lewej strony. Płynu mi jeszcze nie puszcza ale to stukanie jest bardzo uciążliwe(gorzej jak zrobię a dalej będzie stukać;D) ale raczej wszystko wskazuje na przekładnie. Dobra idę poszukiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Chciałem odgrzać kotleta bo będę zakładał taki magiel...czym się różni przekaźnik 640 z końcówką F od D i który trzeba założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
12 godzin temu, wladi napisał:

czym się różni przekaźnik 640 z końcówką F od D

Jeszcze jest z końcówką A . Różnica jest w charakterystyce twardosci.( a pasują wszystkie ) Czyli tak jak to działa - im szybciej jedziesz tym kiera ciężej chodzi i auto jest stabilniejsze.  

A jeszcze znalazłem w necie że do B6 ma być przekaźnik 629. (ale to pewnie jest w fabrycznym servotroniku)

 

.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jacek chyba nie zrozumiałeś pytania....jakie końcówki to ja wiem bo jest nawet E od S4 ale czy D ogarnie dobrze servo czy musi być minimum F żeby to chodziło jakoś?

 

 

iPhone wladiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

To Ty nie zrozumiałeś odpowiedzi .  Każdy pasuje ( co masz zresztą napisane w pierwszym poscie), 

Jednym pasuje D, innym F  ,a jeszcze innym  A lub E.

Skoro  uważasz że F ogarnia to w czym problem - kup F😊

 

 

 

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania