Skocz do zawartości
k232

A4 B5 Nierówne obroty na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

CWIARTEK

Bardziej w programie do nevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
1 minutę temu, CWIARTEK napisał:

Bardziej w programie do nevo

To widać na zdjęciach, które wczoraj dodałem, czy to za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Czasów na benzynie nie widać.

Przełącz na benzynę i zobacz jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

W pierwszym oknie PB w drugim LPG, no dobra, idę ogarnąć to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Ćwiartka, podaj nr tel bo nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

A jednak są inne czasy..

Dodatkowo w przeciągu 3 dni wywaliło mi drugi raz błąd :

00561 - Mixture Adaptation
              12-00 - Adaptation Limit ( MUL ) Excceeded
 

czasy 1.jpg

czasy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Ja pracuje do 19 i nie mam czasu Zabardzo przez tel nawijać.

Na gazie za bogato na wolnych obrotach.

A druga sprawa to temperatura refuktora. 40-45st to za mało. No chyba że silnik nie rozgrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
24 minuty temu, CWIARTEK napisał:

A druga sprawa to temperatura refuktora. 40-45st to za mało. No chyba że silnik nie rozgrzany.

Na to nie patrzymy bo auto chwilę stało także na pewno ostygł troszkę.

Czyli na PB jest wszystko ok ?? Jak będziesz miał czas to podpowiedz co zrobić aby te czasy były takie same :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Przechodzisz w okno model (F9) . Na benzynie odczytujesz jaki jest czas wtrysku benzyny, przełączasz na lpg i odczytujesz czasy wtrysku benzynowe. Jeśli są inne zmieniasz po prawej stronie w "kalibracja biegu jałowego " . Jeśli czasy wtrysku benzynowe na gazie są mniejsze  niż czasy wtrysku benzynowe na benzynie oznacza to że mieszanka jest za bogata i trzeba punkt P1 Gz oraz P2 Gz obniżyć, jeśli jest odwrotnie oznacza to że mieszanka jest uboga czyli punkty P1 Gz i P2 Gz podnosimy do góry. Reasumując, dążymy do tego aby czasy wtrysku benzynowe na gazie były zbliżone do czasów benzynowych na benzynie.  Czasem trzeba zatwierdzić przyciskiem zapisz jak jest widoczny. Można jeszcze obniżyć lub podnieść ręcznie niebieską linię aby się pokrywała z modelem biegu jałowego. 

W programie w zakładce dokumentacja są pdfy z opisem regulacji. 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Dziś jadę jeszcze do innego gazownika, który zajmuje się tylko kme, zobaczymy a jak on nie podoła temu to będę działał jak opisałeś, wreszcie się doczekałem odpowiedzi, będziemy na bieżąco dzięki bardzo :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

To co prezes napisał to gotowa instrukcja szkoleniowa dla niedouczonego gazownika. Ja nie muszę umieć tego robić ale dobry gaziarz powinien. Mnie wystarczy wiedzieć że mapy mają się pokrywać.ityle . Jak na początku pisałem Ci że masz mapy rozjechane to wmawiałećlś że spec jest dobry i wie co robi. A jednak okazało się że nie.   Bez obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
1 godzinę temu, jacek70 napisał:

To co prezes napisał to gotowa instrukcja szkoleniowa dla niedouczonego gazownika. Ja nie muszę umieć tego robić ale dobry gaziarz powinien. Mnie wystarczy wiedzieć że mapy mają się pokrywać.ityle . Jak na początku pisałem Ci że masz mapy rozjechane to wmawiałećlś że spec jest dobry i wie co robi. A jednak okazało się że nie.   Bez obrazy.

Jacek, kipi od Ciebie pomocą, bez obrazy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
1 godzinę temu, k232 napisał:

Jacek, kipi od Ciebie pomocą, bez obrazy.

 

Robię co mogę ale ani wróżką , ani cudotwórcą nie jestem  .:biggrin:    a szkoda.✌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

tak to jest z tymi gazownikami, u mnie w Łomiankach jest gość, który założył gaz wszystkim moim koleżkom.

wszyscy są zadowoleni i jeżdżą sobie bez najmniejszych problemów, ja w swoich poprzednim ALT również założyłem u niego no i ten jeden na milion przypadków mnie dopadł bo reduktor był nieodpowiednio dobrany mimo, że gazownik zarzekał się, że wszystko jest ok. okazało się, że spadki korekty miałem już nawet jak ze świateł ruszałem.

tak to już jest, dlatego jeżeli są jakieś wątpliwości i widzi się niepewność gazownika to uciekamy gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Czy tutaj już jest ok czy dalej coś nie tak ?? Nowe ustawienia u następnego specjalisty.

http://ifotos.pl/z/asnrwee
http://ifotos.pl/z/asnrwew
http://ifotos.pl/z/asnrwes
http://ifotos.pl/z/asnrweq

Edytowane przez k232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Na gazie ciut bogatszy niż na benzynie na wolnych obrotach ale można tak zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Ćwiartek a to nie jest tak, że jak auto ustawianie jest po korektach to się nie patrzy na mapę? Tak jak pisałem o tym na początku tematu ?? Bo przeważnie Ci co mają większe pojęcie ( chodzi o gazowników ) to właśnie tak wmawiają, że jak auto strojone po korektach a nie po mapie to na mapę się nie patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Ale jak będziesz miał odchyłki na mapach to będzie przedstawiało benzynę. Zostaw jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Dzwoniłem do tego gazownika co dzisiaj byłem, że jeszcze jest za bogato a on mi mówi, że jak on ustawił było idealnie więc coś jest nie tak bo po powrocie do domu już nie jest idealnie :D, jutro jadę do niego zmniejszę ciśnienie reduktora bo korekta reduktora jest -7% i zrobimy od nowa ustawienia.

Edytowane przez k232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Czasem tak jest że jak na wolnych wyregulujesz czasy to po przejechaniu się lekko się przestawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Ćwiartek, jeszcze jedno pytanie abym był przygotowany na jutro :biggrin:

 

Jeżeli podłączam się pod komputer LPG - w zakładce Diagnostyka ( sterownik KME Nevo ) - Ilość resetów sterownika pokazuje mi 200 razy to jest możliwe aby ustawienia w jakimś stopniu samoczynnie uległy zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
16 minut temu, CWIARTEK napisał:

Czasem tak jest że jak na wolnych wyregulujesz czasy to po przejechaniu się lekko się przestawiają.

Tylko ja ustawiałem wszystko w czasie jazdy, czasów ani ja ani gazownik nie regulowaliśmy na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

To błąd. Po regulacji podczas jazdy trzeba skontrolować i ustawić wolne obroty tymi zielonymi punktami.

Tymi resetami się nie przejmuj, to nie oznacza ze sterownik zgubił ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Oki, wsio wiem, jutro wrzucę zdjęcia i mam nadzieję, że to będzie koniec tego snu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Panowie, to chyba jednak coś z benzyną jest nie tak...

 

 

v.jpg

v1.jpg

v2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania