Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Ubytki/korozja jak sobie z nią poradzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

 

jak sobie poradzić samodzielnie z takimi ubytkami ? wydaje mi się, że są to na tyle błache rzeczy, że można ogarnąć to samemu i przy okazji czegoś się nauczyć, bo nie sztuką jest oddać auto do lakiernika, który nawet nie wiem ile by mnie policzył ;)

zakładałem temat na stronie lakiernik.info.pl 

niestety mało kto tam się kwapi do opisania całego procederu.

może jest tutaj jakiś łepek co ogarnia temat 

pozdrawiam

 

Oto linki do skorodowanych miejsc: 

http://www112.zippyshare.com/v/peShdKj5/file.html 
http://www112.zippyshare.com/v/qcuTBpHG/file.html 
http://www112.zippyshare.com/v/PaaUL1Vq/file.html 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Weź delikarnie papierem ściernym zetrzyj tylko nie za grubym 180 120 tylko takie rzeczy jak na masce to bedzie widać tam gdzoe lakier będzie odcięty

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Lakiernik ze mnie żaden ale odcięcieblakieru będzie koedyś w skodzie malowałem błotnik i było linie widać i rożnice między starym a nowym lakierem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

hmm na pewno jakieś będzie widać, jednak nie opłaca się malować calej maski :p jeszcze błotnik to rozumiem

papierem ściernym no ok ale co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Uzupełnić ubytki szpachlą zwykłą białą albo żółtą bo jest jeszcze z włuknem szklanym ale ona nie potrzebna tobie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No nie chcę krakać  ale błotnik może jeszcze uda się uratować jak zdejmie listwę to pod spodem może być jeszcze gorzej. Odnośnie maski to czyszczenie papierem ??? No i co potem z tym robić. Jak to będzie wyglądać. ??Ja kercherem zdarłem bezbarwny na masce i musiałem całą pomalować. 500poszlo ale maska jak nowa.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

A jak ma usunąć korozje z maski ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Dlatego mowie ze bedzie to widac jsk pomaluje to łaty będą takie wg mnie to kolor kolorowi nie równy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
7 minut temu, Marky2552 napisał:

A jak ma usunąć korozje z maski ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Jak usunąć to lakiernik Ci powie . Martwił bym się tym że jak w porę tego nie usunie to może wyjść spowrotem. I kasa w błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

to może faktycznie udam się do tego lakiernika, tymbardziej, że chcę zrobić polerkę ;s więc musi to być na glanc zrobione.

zobaczymy co powie, mam dobrego łepka, robi naprawdę dobrą robotę i chyba nie mam wyjścia skoro samemu ciężko to ogarnąć. tak to jest właśnie z tym lakiernictwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Szpachlą i papierem mozesz sam zdziałać ale lakier to najlepiej lakiernik jakiś dobry by sie przydał nie wiele widac na zdjeciu blotnika co tam sie dzieje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

To ostatnoe zdjęcie to drzwi ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No tak wygląda. 

Swoją drogą czemu zdjęcia nie zapodaje przez nasz silnik tylko przez pełne reklam jakieś zippy ???? Niepojęte. :placz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

E to na drzwiach sam ogarnie małe prawie nie widoczne gorzej z tą maską i błotnikiem. Nie wiem dlaczego ale u mnie na dachu pojawiają się takie bąble między tą rynienką a dachem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
13 godzin temu, Marky2552 napisał:

Nie wiem dlaczego ale u mnie na dachu pojawiają się takie bąble między tą rynienką a dachem

Podpowiem, korozji ulegają wszystkie metale, nawet te cynkowane jak w audi.

 Jeżeli auto stoi pod chmurką i zbiera się tam woda i syf z drogi, jest rzadko myte to takie rzeczy mają prawo sie dziać.. niezapominaj że Twoje b6 juz ma 16 lat.

Po za tym kąpiele w wannach z cynkiem skończyły się chyba na 80tkach i nie jestem pewien czy b6 ma jeszcze cynkowany dach.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
15 godzin temu, jacek70 napisał:

No tak wygląda. 

Swoją drogą czemu zdjęcia nie zapodaje przez nasz silnik tylko przez pełne reklam jakieś zippy ???? Niepojęte. :placz:

pojęte, pojęte, od X czasu tak wrzucam i po prostu z przyzwyczajenia tak się dzieje :p

dobra Panowie dzieki za podpowiedzi, chyba jednak zgłoszę się do lakiernika. dostałem namiar od znajomego na solidnego gościa. nie będę sam w tym grzebał. blotnik prawdopodohnie do wymiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

Dziś też oglądałem błotniki z przodu,powoli już bąble się robią przy rancie.Nie wiem czy jest sens je robić czy kupić z alledrogo po pare stówek,obydwa w ocynku już w kolorze.Ktoś może już je kupował zakładał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

A te trójkąciki koło szyb w tylnych drzwiach też wam ruda chrupie ? Ja mam takie bąble po prawej stronie t9 się wymienia czy nie ?

11aa5fe5ddcf290a1a0bc28219f310e5.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
Godzinę temu, a4b6quattro napisał:

Dziś też oglądałem błotniki z przodu,powoli już bąble się robią przy rancie.Nie wiem czy jest sens je robić czy kupić z alledrogo po pare stówek,obydwa w ocynku już w kolorze.Ktoś może już je kupował zakładał?

Odpusc zamienniki Seba, to szajs. Albo naprawiasz swój albo kupujesz uzywany bez rdzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

z tego co wiem to Domin korzystał z tych zamienników ...podpytaj , bo wydaje mi się że nie narzekał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
3 minuty temu, Dziadek napisał:

z tego co wiem to Domin korzystał z tych zamienników ...podpytaj , bo wydaje mi się że nie narzekał 

Ok dzięki:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

byem u lakiernika,mój błotnik da się uratować, ewentualnie można kupić nowy oryginalny. ten link co podałem wyżej zdecydowanie mi odradził jako że może to być lipa ;)

za wszystkie te ubytki którym zrobiłem zdjęcia wraz z błotnikiem policzył 300zł.

maska bez malowania, pędzelek i do przodu. na tym przystanę ;)

w razie jakby ktoś potrzebował dobrego lakiernika w mazowieckim to polecam gościa i mogę na priv dać namiary. wiele samochodów u niego było robionych.

super robota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania