Skocz do zawartości
Gość JuniorMag27

A4 B5 lampy audi a4 b5 sedan 94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JuniorMag27

cześć wszystkim. 
Mam problem otóż chciałbym trochę odmłodzić moje Audi A4 B5 przed lift 94. 
Wypatrzyłem sobie lampy przednie komplet ( http://allegro.pl/show_item.php?item=5714231729 ) 
I Chciałbym dowiedzieć się czy jak bym sobie kupił taki komplet będę mógł podłączyć do nich xenon np 8000k ? 
Podłączenie silniczków to też nie problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Nie . 

Pierwsze pytanie . Nie masz sprysków więc może polecieć dowód.  Nie masz samopoziomu.

Oprawka żarówki jest pod h7 więc na upartego to tylko hid.  

No i jeszcze gość pisze że pasują po pewnych przeróbkach.  ????

O wiele lepiej od tych lamp będą świeciły zespolone poliftowe . Oczywiście trzeba błotniki przyciąć i zmienić połączenie ale warto . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

a jakie to są te zespolone poliftowe i za ile takie lampy mogę kupić są nowe czy tylko używane ?. 
A może warto kupić no te lampy przed liftowe a np nowe ? valeo ? , one nie świecą źle po prostu mam już trochę popękane a chciałem odmłodzić starca.

Edytowane przez JuniorMag27
zapomniałem dopisać jeszcze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla
27 minut temu, JuniorMag27 napisał:

a jakie to są te zespolone poliftowe i za ile takie lampy mogę kupić są nowe czy tylko używane ?. 
A może warto kupić no te lampy przed liftowe a np nowe ? valeo ? , one nie świecą źle po prostu mam już trochę popękane a chciałem odmłodzić starca.

poliftowe to takie jak na aukcji pisze 1999 -2001. kupisz zarówno nowe jak i używane. na pewno odmłodzą wygląd autka. 

 

38 minut temu, jacek70 napisał:

Nie masz sprysków więc może polecieć dowód.  Nie masz samopoziomu.

36 minut temu, jacek70 napisał:

No i jeszcze gość pisze że pasują po pewnych przeróbkach.  ????

1. spryski możesz dorobić i na upartego samopoziom zamontować albo i imitacje samopoziomu.

2. po przeróbkach do przedlifta wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Akurat te lampy co wysłałeś są z tyca, najgorszy zamiennik lamp w b5 jaki może być. 

Jak chcesz full opcje to kup ori liftowe valeo ok. 400zł. Wyślij na przeróbke do gwertego, wsadzi Ci tam soczewke hella3 pomaluje w dowolny sposób. Zapłacisz drugie 400zł. A do tego już sobie dobierzesz palniki i przetwornice (400-500zł) Nie montuj 8000k bo raz, że nie widać nic a dwa straszna wiocha, trzy zaraz będziesz miał policje na karku. Najlepsza barwa światła bedzie na 4300k i 4850k. Później już tylko przerobienie instalacji w aucie, jest poradnik na forum jak zrobić to krok po kroku. 

Samopoziom w b5 i tak nie był dynamiczny więc sobie możesz go odpuścić a spryski to już kwestia indywidualna. 

Opcja bieda, kupujesz ori liftowe valeo h7/d2s i przerabiasz instalacje w aucie. 

 
3 godziny temu, JuniorMag27 napisał:

A może warto kupić no te lampy przed liftowe a np nowe ? valeo ?

Nie warto, lampy soczewkowe są były i będą zawsze lepsze od zwyklych, raz wyraźna i lepsza linia odcięcia, dwa wieksza precyzja świecenia a co za tym więcej światła przed autem

 
___________________ 

 

 
dodano 9 minut później  
 
 
3 godziny temu, JuniorMag27 napisał:

a jakie to są te zespolone poliftowe i za ile takie lampy mogę kupić są nowe czy tylko używane ?. 

Z wygladu identyczne jak te z aukcji, która wysłałeś z tym, że mają na kloszu wydziergane VALEO

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

A więc Panowie zostałem przy oryginalnych przed liftingiem, na wiosnę kupię firmy valeo nówki przed liftingiem z kierunkami. Wychodzi cenowo 250 zł. 
Tył też został oryginalny, poszukałem więcej informacji, po oglądałem samochody w takich i owych lampach i uważam że te co posiadam są po prostu OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma. Takie życie.

A na serio to jeśli już zmieniać to na poliftowe inne bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Damian jak już nie chesz zmieniać na polift choć nie wiem czemu zabieg prosty to są lampy dzielone jak poliftowe na soczewce też wygląda fajnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
10 godzin temu, goldi napisał:

lampy dzielone jak poliftowe na soczewce też wygląda fajnie 

moim zdaniem są średnie, nigdy nie spasujesz ich tak żeby to wyglądało jak zespolone ale zawsze jakaś alternatywa z dostępnością też cienko bo takie lampy wychodziły tylko w przedliftowych s4, wg mnie jak wymiana to tylko na poliftowe 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

u mnie kolega ma w bloku nie wygląda to najgorzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
Dnia ‎22‎.‎11‎.‎2017 o 22:09, uszol napisał:

Samopoziom w b5 i tak nie był dynamiczny więc sobie możesz go odpuścić a spryski to już kwestia indywidualna. 

Mati wiesz na jakiej zasadzie dziala ten samopoziom w B5 ? zmienia on ustawienie po obciazeniu oraz robi tak zawny test przy odpaleniu auta ? bo u mnie on chyba nie smiga... :eusathink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Robi test góra/dół przy odpalaniu silnika i w zależności od obciążenia osi tylnej ustawia wysokość świateł w czasie jazdy nic nie reguluje tak jak ma to miejsce w układach dynamicznych w nowszych a4 dlatego uważam, że w b5 przy rezaniu xenona/bixenona jest on zbędny i wystarczą poprawnie ustawione światła no chyba że ktoś wozi codziennie pyry w bagażniku :decayed: 

na upartego dla rezaczy, którz chcą mieć wsio na tip top jest osoba która sprzedaje imitacje samopoziomowania za dobry prajs a mianowicie prezesik18, kontaktowac sie z nim mozna na b5b i a4k 

zapnij vaga jak bedzie uszkodzony powinien sypnąć błedem, może któryś z czujników nie łączy

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Następnym razem obyczaje co tam się dziej. Mam ori xenon a nic mi się nie ustawia :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania