Skocz do zawartości
kamel1984

A6 C5 AUDI A6 C5 maglownica !

Rekomendowane odpowiedzi

kamel1984

Witam wszystkich,

byłem ostatnio zrobic zbieżność poniewaz zauwazylem ze stare letnie opony mialem starte od srodka,niestesty trafilem do kiepskiego zakladu :( "PRL"!
Mechanik przy okazji zalecili drażki choc mailem watpliwosci co do jego "wyczuwania drobnych luzow" - dla swietego spokoju kazalem zrobic za jednym zamachem zeby potem nie zwalal na drazki. Problem sie okazal zapieczony stary drazek, gość z racji braku lepszego sprzetu tak walil młotem że cos mi uszkodzil - mianowicie jak juz ostatecznie zamontowal nowe drazki ustawil zbieznosc to w trakcie jazdy (juz powyzej 40km/h) przy kierownicy na wprost pierwsze 3cm krecenia w prawo jest jakby podwójne wspomaganie (właściwie prawie brak oporu) a potem juz normalnie.. i tylko w prawo, w lewo kręci normalmnie, ktos wie co to moze być i jak to naprawic :( wydaje mi sie ze to nie jest np uszkodzony zab na listwie czy slimak bo kola reaguja, tylko wspomaganie jakby ultra lekko chodzi, przed ingerencją wszystko było super przez ostatnie 2lata od kiedy go mam

a moze zna ktos jakiegos speca od przekładni Wrocław lub okolice?

z gory dzieki za sugestie, moze wspolna burza mozgow pozwoli rozwiazac problem
(dodam za wszystkie wahacze wymienilem rowniez)

 


jeszcze pyanie dodatkowe, czy ten MODEL audi a6 C5 Quattro ma cos takiegeo jak servotronic? jak to sprawdzic ? wczesniej nie odczuwalem roznicy mocy wspomagania przy jezdzie po miescie/trasie/na parkingu czy w razie czego regenerowac ta przekaldnie ? bo slyszalem ze nikt sie nie chce podjac . a moze jesli to serwotronic to odpiac go wystarczy i bedzie dzialal jak normalna wspoma ?

oraz czy takie objwy moze dawac niejaki czujnik skretu - glupio by bylo regenerowac maglownice gdyby sie okazalo ze to jednak elektronika lub kodowanie... w kazdym razie bledy zadne sie nie wyswietlaja :(

 

p.s. strona cos nie dziala nie moglem tematu umiescic w sekcji A6

By CWIARTEK,

Proszę przywitać się w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Może@goldi coś wie gdzie we wro znajdziesz taki zakład ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Sprawdź sobie wlepe w książce serwisowej tam jest kod 1N1 czyli bez servo a 1N3 z tego co kojarzę ma servo


iPhone wladiego

  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamel1984

a jak nie mam ksiazki serwisowej :(( to jak do tego dojsc ? na wlepie w bagazniku cos bedzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

tak na wlepie w bagaju są te same dane co w książce

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamel1984

usterka objawia sie dokladnie w ten sam sposob z tym ze jest to MODEL AUDI a6 c5 2.5tdi ... ktos mial cos podobnego ???

Edytowane przez kamel1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Kamil powiem tak jakbyś miał zmieniać magiel to szukaj używki ja po trzech wymienionych maglownicach kupiłem używkę w długołęce i do tej pory jest spokój we wrocku nie ma firmy która robi maglownice wszyscy gdzieś wysyłają  opinie dobre mieli w Mirkowie jakiś czas temu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ja jestem po wymianie magla i też kupowałem używkę zobaczymy jak się będzie sprawowała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ryba85

Jak co to znajomy rozbierać c5.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamel1984

mam servotronic na 100% faktycznie na naklejce jest 1N3 , jak to jest z tym serwotroniciem , czemu wszyscy sie go boja regenerowac ?
na co zwracac uwage przy firmie regenerujacej ? bo nie rozumiem czemu  niektorzy po 3 razy robili ?  przeciez powinna to gwarancja obejmowac?

W dniu ‎01‎.‎06‎.‎2018 o 20:07, goldi napisał:

Kamil powiem tak jakbyś miał zmieniać magiel to szukaj używki ja po trzech wymienionych maglownicach kupiłem używkę w długołęce i do tej pory jest spokój we wrocku nie ma firmy która robi maglownice wszyscy gdzieś wysyłają  opinie dobre mieli w Mirkowie jakiś czas temu  

z tym Mirkowem to slyszalem wlasnie ze roznie... sie wszyscy wycwanili... a ja bym chcial zeby wyciagneli  zapieli na stole I wtedy bym widzial czy jest dokladnie ten sam objaw co na aucie I wtedy jasne elektronika czy mechanika :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamel1984
W dniu ‎01‎.‎06‎.‎2018 o 15:02, kamel1984 napisał:

usterka objawia sie dokladnie w ten sam sposob z tym ze jest to MODEL AUDI a6 c5 2.5tdi ... ktos mial cos podobnego ???

A widzieliscie ten filmic moze ? komus przychodzi jeszcze cos do glowy co by tu sprawdzic zanim oddam do regeneracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamel1984

zastanawia mnie czy to moze byc LISTWA , zawór czy moze wogole pompa ? jak myslicie ? 

w Piatek mam termin w Prusicach , mam nadzieje ze ogarna temat

https://youtu.be/PWSjVYD5mYQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Na moje może to być zbieżność bo dziwne że magiel by tak przeskakiwał


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania