Skocz do zawartości
Nasniedogoniat

A3 8L Luz przegubu wewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Nasniedogoniat

Siemka dziasiaj opisze co mi się przytrafiło jakiś czas temu gdy zaczęło mi coś stukać i szarpać przy dodawaniu i puszczaniu gazu  w mojej a3 8l może komuś się przyda, odrazu pomyślałem sobie ze może któryś przegub stuka bądź poduchy silnika ale za czołem od przegubów  więc auto do góry i kręcąc kołem prawo lewo obserwowalnem luzy na przegubach Lewa półoś bardzo minimalny luz na zewnętrznym i zerowy na wewnętrznym ale już na prawym zaobserwowałem duży luz na przegubie wewnętrznym no ok zamówiłem nówkę i rozbieramy pierdu pierdu i półoś na zewnatrz raz dwa wymieniłem i z ciekawości półoś w imadło i sobie kręcę w lewo i prawo i znów lewo i prawo i zgłupiałem jaki luz była taki jest po dokładnych oględzinach okazało się że wyrobił się wielowpust na półosi a że potrzebowałem auto to musiałem na szybko coś wymyślić wiem że tak się nie robi ale napunktowalem do okoła frez wbiłem stary przegub i już którys tysiac km i spokuj zero luzu opisuje to dlatego żeby nie kupować przegubu zanim się nie sprawdzi dokładnie co uległo uszodeniu a tak przegub ponad stówkę półoś kosztowała by z drugą stówkę a tak bym miał naprawę za free bądź koszt na pół za samą półoś. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania