Skocz do zawartości
HermesDagon

A4 B5 Olej w dolocie - chyba jestem w kłopocie.

Rekomendowane odpowiedzi

HermesDagon

Witam, mam silnik diesla 1.9 tdi 110km. Tutaj przy nadkolu na tym wężu co idzie do chłodniczki zbiera mi się dość dużo oleju (zdjęcie jest jak już wytarłem to szmatką i dałem inną opaskę ale nie wiele to pomaga) jak widać olej wypływa i po czasie cały wąż jest upaprany, z obydwu stron normalnie bym to olał ale diagnosta dwa dni temu na przeglądzie mi powiedział że "turbosprężarka przepuszcza olej" i mam ją wymienić bo ostatni raz mi podbija, że nie może tak być że jest upocone. Dodam że turbo kupiłem używkę z rozbitka , wyczyściłem geometrię i 2 lata już na nim śmigam, samochód nie dymi i dobrze jeździ, turbo wstaje z dołu, nie ubywa mi oleju na bagnecie ani nie przybywa, Jakie jest wasze zdanie? co myślicie? Skąd od razu ten wniosek u faceta że turbo?  to stare auto przecież jest. A i odmę wymieniłem razem z tym wężem co wchodzi w blok silnika, co prawda chiński zamiennik ale jest- dla pewności. Czy działa? tego nie wiem. Proszę o porady.

 

 

 

1.jpg

Edytowane przez HermesDagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Sprawdź czy na turbo nie ma luzów chwyć za wirnik i poruszaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HermesDagon

Lekki luz jest ale minimalny, mogę zlogować grupę 011 jak to coś da, ale mówię auto nie dymi ma moc i w ogóle żadnych objawów, czasem jak ruszę gwałtowniej z większą ilością gazu pod górkę to puści trochę białego dymu i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania