Skocz do zawartości
wladi

A4 B6 Problem z alarmem

Rekomendowane odpowiedzi

wladi

Taka dziwna przypadłość mi się urodziła...po załączeniu alarmu i centralnego po chwili zaczyna wyć syrena, dioda która powinna przez chwilę migać szybko a potem równomiernie świeci się cały czas po czym zaczyna migać i załącza się alarm...tak jakby sygnalizowała że jest jakiś problem. Dodam że na vagu pokazuje się błąd połączenia z syreną oraz błąd dozoru wnętrza. Natomiast jak wejdę w dozór to pokazuje że alarm został wywołany od czujnika kąta który jest odpowiedzialny jak by ktoś chciał odholować auto. Gdzie on się znajduje bo może uszkodziłem go gdy grzebałem ostatnio przy zawieszeniu?


iPhone wladiego

Edytowane przez uszol
  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jakiś numer tego błędu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jaca nic to Ci nie da bo tak jak napisałem to błąd dozoru wnętrza i nic innego nie pokazujesz wywołany został czujnikiem kąta nachylenia...podobno ten czujnik jest w module komfortu ale jak się uszkodził?

iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jeśli on znajduje się w MC i padł no to wymian modułu.  Zrób reset aku. może to wystarczy i wróci do normy. 

Jaki nasz numer MC.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Aku odłączone i nic...nie wiem jaki nr musiałbym Vaga podpiąć ale to już nie dzisiaj

iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Czyli pewnie wymiana skoro reset nie abla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino

No dziwna sytuacja ...

Z iPhone poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Pokaż dokładnie te błędy i ich numery. Szczególnie te co są w dozorze wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Później sprawdzę jeszcze raz i skopiuje to pokaże ale tak jak pisałem to błąd dozoru wnętrza a jak się wejdzie w dozór to pokazuje że alarm wywołany został przez czujnik kąta nachylenia nic więcej nie wyświetla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A ten cały czujnik nachylenia to jakoś się zwie ( Nr ?)i czy idzie go wymienić a czy jest zespolony na amen z MC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jaca to ja się pytam o to  :grin:  :grin:  :grin:  załóż swój wątek  :zab:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Znalazłem że w A3 8P jest coś takiego jak specjalny bezpiecznik odpowiedzialny za ten czujnik. W b6 niby go nie widzę ale może coś to pomoże i jednak gdzieś coś takiego jest też w a4.

bezpiecznik nr 35 [5A] czujnik układu ochrony wnętrza samochodu -G273-, czujnik pochylenia samochodu -G384-, syrena układu alarmowego -H12-


Druga podpowiedź : gdzieś znalazłem że czujnik pochylenia pojazdu może znajdować się między podsufitką a dachem w okolicach lampki oświetlenia wnętrza i plastików obok (te nad lusterkiem wstecznym). Trzeba tam zajrzeć i porządnie umocować lub wymienić czujnik pochylenia (między podsufitką a dachem obok lampek). Jest on w jednej obudowie ponoć z czujnikiem obecności w aucie.

 

 

Z kolei na screen poniżej jest że czujnik G384 znajduje się w module komfortu więc wszystkie te rzeczy do sprawdzenia :)

 

1469090601-U1258.jpg

 

 

1469090860-U1258.jpg

Edytowane przez Dziadek
  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ok dzięki dziadek sprawdzę może rzeczywiście gdzieś pod lampką się znajduje

iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

@wladi mam to samo od wczoraj jak auto odebrałem ,tak samo mi się dzieje z ta diodą  w dzwiach i co chwilę zaczyna wyć syrena w bagażniku . Na noc musiałem akumulator odłączyć bo bym całą noc musiał latać do auta,jak sobie z tym poradzileś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Seba u mnie nadtopił się jeden pin przy wtyczce syreny i robił zwarcie, bateria która tam jest w syrenie padła i alarm wariował. Gdy w końcu bateria całkiem padła alarm przestał wyć, wymieniłem syrenę i już teraz jest ok :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Póki co możesz odpiąć wtyczkę od syreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jaca bez sensu pruć całą tapicerkę kompem można wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No ale i tak się musi do niej dostać . No chyba że nie musi to wtedy tak . Tyl o co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
33 minuty temu, wladi napisał:

Seba u mnie nadtopił się jeden pin przy wtyczce syreny i robił zwarcie, bateria która tam jest w syrenie padła i alarm wariował. Gdy w końcu bateria całkiem padła alarm przestał wyć, wymieniłem syrenę i już teraz jest ok :msn-wink:

A ta dioda juz normalnie się paliła jak alarm się uzbrajał ,a nie że przez kilkanascie sekund paliła się cały czas i potem zaczeła migać?ten brzęczek jest z prawej strony pod subem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
1 minutę temu, jacek70 napisał:

No ale i tak się musi do niej dostać . No chyba że nie musi to wtedy tak . Tyl o co dalej ?

Jaca nie zadawaj pytań nic nie wnoszących do tematu. Seba syrena jest pod subem ja dostałem syrene od Domina z B7 i hula ale popatrz na allegro jest tego pełno. Dioda po wymianie miga już normalnie, jak podepniesz kompa to Ci pokaże że to syrena alarmu padła chyba że u Ciebie jest coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
1 minutę temu, wladi napisał:

Jaca nie zadawaj pytań nic nie wnoszących do tematu. Seba syrena jest pod subem ja dostałem syrene od Domina z B7 i hula ale popatrz na allegro jest tego pełno. Dioda po wymianie miga już normalnie, jak podepniesz kompa to Ci pokaże że to syrena alarmu padła chyba że u Ciebie jest coś innego...

Dzięki Wladi będe dzis tam grzebał,nie wiem czy ten mój vcds lite to ogarnie bo jest okrojony,jak by co to się odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jak będziesz dłubał to sprawdź może też się coś upaliło a jak nie to po prostu się skończyła bateria bo syrena ma swoje zasilanie w razie jak by ktoś próbował kable upier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
1 minutę temu, wladi napisał:

Jak będziesz dłubał to sprawdź może też się coś upaliło a jak nie to po prostu się skończyła bateria bo syrena ma swoje zasilanie w razie jak by ktoś próbował kable upier....

OK czyli jak by w razie ona była przyczyną "bateria lub piny "to po odłaczeniu powinno być ok? kurcze i jeszcze dłubać w taką pogode:036:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No jak odłączysz to po prostu nie będziesz miał alarmu i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
2 minuty temu, wladi napisał:

No jak odłączysz to po prostu nie będziesz miał alarmu i tyle 

Ok dzięki, tam przez pare dni bez alarmu to spoko,gorzej biegać co pół godziny,i do tego nie mogę jej z okna pilotem wyłaczyć tylko po zapłonie,a jak wyje to kierunki się nie palą,tylko syrena wyje jak oszalała:placz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania