Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JuniorMag27

Panowie posiadam alufelgi 17" ET35 8J i chciałbym kupić nisko profilowe opony, nie bardzo wiem jakie, nie chcę balona kupić. 
Jest miejsce w moim niedalekim mieście gdzie mogę kupić 225/45/17 ale to wyglądać będzie chyba okropnie jak myślcie ? 
Może warto dać mniejszą oponę np 215/45/17 ? nie mam wyobrażenia jak może wyglądać taka opona na takiej feldze. Może mi doradzicie coś ? 
Dodam że będę obniżał lekko samochód myślę nad 40/40.  Albo może w ogóle 225/35/17 ? tylko kilka osób mnie ostrzegało że jak wjadę w dziurę to będę żałował takich opon ? czemu niby ? 

Edytowane przez JuniorMag27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Wszystko jest uzależnione od tego jaki efekt chcesz uzyskać? Co do opony 17” jak dla mnie 35 to za mało myśle że 40 powinieneś brać i będzie git patrząc na to że chciałbyś go obniżyć bo jeżeli nie to nie ma sensu brać profilu 35 czy 40 bo będzie wóz drabiniasty ludzie co mówią o dziurach i niskich profilach nigdy nie jeździli na takich kołach dlatego im się wydaje że taki profil to zabójstwo. Oczywiście wiadoma rzecz że trzeba trochę bardziej uważać i nie klepać kołem każdej dziury ale jak masz ori felgę to nic się nie powinno dziać. Co do szerokości opony to 215 max 225 będzie ok


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

215 będą lepsze, na 225 będziesz czuł koleiny na kierze :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

Dzięki Panowie, a co powiecie o chińskich oponach letnich ? u mnie na wsi jest mały sklep motoryzacyjny i większość ludzi nawet z miasta przyjeżdżają furami i kupują chińskie opony. Jak to z tymi oponami jest są dużo tańsze, nazwy są śmieszne, np A+ , szybko nie jeżdżę, ja to się raczej autem toczę do maksymalnie 100 :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Każdy ma swoje zdanie ale ja to już przerabiałem i nie polecam, opony po 4 miesiącach były do wyrzucenia na śmietnik ale to już Twoja decyzja


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

dzięki, Goodyear kupię prawdopodobnie 225/45r17 a auto tylko delikatnie obniżę. Mam co prawda gwint zakupiony za skrzynkę piwa :biggrin: ale może po prostu kupię jakieś sprężyny obniżające  do maksymalnie 30/30 jak sądzicie mogłoby to fajnie wyglądać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jak masz gwint to go wrzuc nie cuduj.. Kup imperiale albo nankangi a jak masz troche wiecej siana to nexeny i bedziesz zadowolony. 215/40 wrzucisz bedzie git. Wysokosc auta dopasujesz sobie wtedy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Goodyear’y sobie odpuść w tej cenie są lepsze opony ;) profilu  45 tez nie bierz tylko tak jak chłopaki podpowiadają 40 bo będzie dużo lepiej wyglądać 😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek
W dniu 3/26/2018 o 13:18, Seikokilla napisał:

215 będą lepsze, na 225 będziesz czuł koleiny na kierze :kwasny:

a ja mam odmienne zdanie, jeżdże na 255/35/19 i nie mam żadnego problemu z koleinami - trochę już czasy się zmieniły i koleiny poznikały - auto musi się prowadzić , o wyglądzie już nie wspomnę :default_wink: , oczywiście ile aut , tyle opinii , wybierz tą która psuje tobie , ja sugeruję użyć takiego rozmiaru jaki proponuje producent

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Racja ale on ma b5 i 215 to dobra szerokość. Pisałem z doświadczenia. W b8 na 225 tez nie czuć ale inna zawiecha i chyba ciut inny rozstaw osi. Jak na 255 wracałem od gebelsow Szczecin-Gdynia myślałem że dostanę apopleksji, połowę drogi walka z kierownicą. Nie wszędzie są już nowe drogi

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Andrzej_

A ja właśnie do swojego kupiłem Pirelli P Zero 255X35 R19 i czekam :): 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Pirelli mega twarde jak dla mnie ale jeździć się dobrze jeździ


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

Jak dla mnie ,najlepiej jeżdziło mi się na Goodyaer eagle F1 ,tylko cena była wtedy kosmos ,jedna opona 700zł 225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
W dniu 26.03.2018 o 13:18, Seikokilla napisał:

215 będą lepsze, na 225 będziesz czuł koleiny na kierze :kwasny:

Tak jak mówisz na 225 nosiło, dlatego teraz mam 215:):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

Panowie jestem wdzięczny za podpowiedzi. 
Kupiłem 215/40/17 Kormoran za fajną cenę 650 zł za nowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Żebyś nie płakał miałem kiedyś Kormorany nowe to po niedługim czasie bąble po wyskakiwały


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27
13 minut temu, wladi napisał:

Żebyś nie płakał emoji85.png miałem kiedyś Kormorany nowe to po niedługim czasie bąble po wyskakiwały emoji17.png


iPhone wladiego

To zwrócę :biggrin: albo będę miał nauczkę, ogólnie ja dużo nie jeżdżę dwa razy w tygodniu do miasta jadę, nie jeżdżę szybko i głównie po mieście. Więc nie szukam opon markowych. Opinii jest dużo o tej firmie, są pozytywne i negatywne ale jak za taką cenę myślę że warto było kupić. Patrzyłem na firmowe 215/40/17 i pieniądze były duże jak na opony. Mój znajomy jeździ na chińskich już czwarty sezon :biggrin: i sobie poleca to może polskie nie będą gorsze :biggrin: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Pojeździsz zobaczysz . Napisz po czasie recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

Na pewno napiszę coś o tych oponach. 
Oby dały się naciągnąć na felgę bez problemów :biggrin: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Ktoś może się wypowiedzieć na temat dwóch modeli opon?  Chce kupić 17” 225/45 ale nie mogę się zdecydować .... sava intensa, Dębica presto. Biorę jeszcze pod uwagę Barum oraz Nexen bo je znam ale nic nie wiem o wcześniej wymienionych. Maja fajne parametry na papierze ale jak jest w praktyce ?? Ktoś coś ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Dębica presto w tymże rozmiarze od tygodnia testowana... powiem ci szczerze że w tej cenie rewelacyjna bo cicha... poprzednie barum brawuris 3, Co do tego jak długo będzie trzymała swoje wartości czas pokaże, czuć że mieszkania gumy jest miękka , po delikatnym deszczu też trzyma jak należy...w cenie za komplet 950 zł z wysyłką to niech nawet trzy sezony wytrzyma to będzie rewelacja

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Barum ja mam po 2 sezonach smietnik nie polecam szybko sie ścierajo mowie o przebiegach 20 tys km rocznie czyli zrobiłem na nich 40-45 tys km jeszcze mięska zostało ale niewiele

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
Godzinę temu, Rafi78 napisał:

Dębica presto w tymże rozmiarze od tygodnia testowana... powiem ci szczerze że w tej cenie rewelacyjna bo cicha... poprzednie barum brawuris 3, Co do tego jak długo będzie trzymała swoje wartości czas pokaże, czuć że mieszkania gumy jest miękka , po delikatnym deszczu też trzyma jak należy...w cenie za komplet 950 zł z wysyłką to niech nawet trzy sezony wytrzyma to będzie rewelacja

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

I właśnie o to mi chodziło. Zależy mi aby była cicha ni w miarę trzymała na mokrym a według danych producenta opona wyglada obiecująco :): dzieki ;) 

25 minut temu, Marky2552 napisał:

Barum ja mam po 2 sezonach smietnik nie polecam szybko sie ścierajo mowie o przebiegach 20 tys km rocznie czyli zrobiłem na nich 40-45 tys km jeszcze mięska zostało ale niewiele

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Zależy tez jak kto jeździ barumy beavuris miałem 3 sezony i było ok ;) 

chyba skuszę się na tą Dębice... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Brawuris przy moich przebiegach 4 sezony ok 60 tys km wytrzymał, wcześniej był nexeny p coś tam które na mokrym były tragiczne...5 decybeli różnicy da się odczuć

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Baru Brawuris 3  mam trzeci sezon . Polecam spisują się całkiem dobrze . Na mokrej drodze też dają radę.  Dobra cena i jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania