Skocz do zawartości
Gabka

ALL Jakie felgi

Rekomendowane odpowiedzi

arre
31 minut temu, HOLMATRO napisał:

Widzę ze temat aktywny to zapytam - byc moze kupie na dniach Japan Racing JR-22 18x9,5 ET 40. Ma ktos wiedzę, doświadczenie czy to wejdzie, jak tak to jaka opona na to ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moim zdaniem przy tej szerokości i et będzie fela wystawac. Co do gum to zależy co chcesz osiągnąć komfort czy naciąg? 235 40 nawet 245 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO
Moim zdaniem przy tej szerokości i et będzie fela wystawac. Co do gum to zależy co chcesz osiągnąć komfort czy naciąg? 235 40 nawet 245 40

Komfort bez ocierania. Pytanie czy to realne przy 9,5 calach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO
oho padła poważna decyzja  :naughty: nareszcie :decayed:

W niedziele miałem sie umawiać na jazdę po oem Rotor z S5 19x9 et 33, ale chwile przed moim telefonem chłop mi napisał ze sprzedał. :( i teraz jestem w kropce. Mega jestem nakręcony na ten felunek, ale mam za polowe ceny nowe Japan Racing. Tylko boje sie tego 9,5. Liczyłem w kalkulatorze felg ze nie bedzie tragedii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Z tego co czytałem denerwowalo Cię że smoczek dzieciaczkowi wylatuje...

9.5 to już kawał felunku pewnie trzeba będzie wypchnac by nie tarlo od wewnątrz więc et się zmniejszy i będzie wystawac... Tak czy siak będziesz się mordował...

Chcesz 18? To 8-8.5 cala i guma 225x40 lub 235x40

Ja mam 18 8.5 na 225x40 i jest w miarę ok chociaż nadkoli już dawno nie mam a i blachy powypychane by przy et 20 nie tarlo... A dzieciaków nie mam i hatchback to nie avant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

405305b1c76f57e1f1ef76721d2262f4.jpg

W porównaniu do Rotorów felga sie schowa 1 mm, a przez 18 cali bedzie niższa. Czyli teoretycznie powinno byc lepiej niż przy seryjnych 19x9.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Czysto teoretyzuje bo nie wiem jak jest ż miejscem w b7 tym bardziej przy Q... Ale moim zdaniem przy tej szerokości i gumie "W miarę komfortowej" czyli 245x40 będzie tarlo od wewnątrz. 13mm w stronę wnętrza na samej feldze to bardzo duzo nie wsponinajac ze guma pracuje na boki. 

Chyba ze dmuchniesz 3-3.5 Ale to dziecia mleczaki wyleca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Ewentualnie gwint do góry i wtedy będzie si...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

A 235 ? Tylko pytanie czy 40 czy 35


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

Chcesz 18? To 8-8.5 cala i guma 225x40 lub 235x40
Ja mam 18 8.5 na 225x40 i jest w miarę ok chociaż nadkoli już dawno nie mam a i blachy powypychane by przy et 20 nie tarlo... A dzieciaków nie mam i hatchback to nie avant...

W tej chwili mam ten zestaw i jest z 2 cm w głąb błotnika koło. Przy ET 35. Nie chce sie mordować kombinować sztukowac dystanse, bo auta nie robie pod złoty tylko do jazdy z rodzina przy najbardziej możliwej glebie i odsadzeniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Właśnie poczytałem i w b7 18 9.5 na et 40 wlezie przy 225x40 ewentualnie 235. Przy 225 rodzina Cię znienawidzi. 

Latalem jeden sezon na 215x35 na 8.5 18 i nigdy więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

235 / 40 ? Czy 35 ? Tam gdzie wyczytałeś piszą cos o wewnętrznej stronie ? Ze trze i trza dystansować?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
1 godzinę temu, HOLMATRO napisał:

Widzę ze temat aktywny to zapytam - byc moze kupie na dniach Japan Racing JR-22 18x9,5 ET 40. Ma ktos wiedzę, doświadczenie czy to wejdzie, jak tak to jaka opona na to ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bez Dystansu nie wejdzie ... 

odpusc sobie 18” w b7 bo będziesz żałował. Szukaj 19”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

225 40 na luzie 235 40 teoretycznie też. I to i to bez dystansu. Przy 225x40 na 9.5 komfortu 0 bedzie... naleśnik w h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

W 19 to ja dobrze wiem czego chce. Skusiła mnie tylko ta wkleslosc przy 9,5 calach. No nic, jezeli tyle głosów na nie, to raczej nie warto ryzykowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
2 godziny temu, wladi napisał:

Norbas to pokazuj co tam proponujesz emoji38.png nie chce za szerokich max 9J no i oponę chce na to 225/35 a Et gdzieś 33, 35


iPhone wladiego

B01B172A-FC98-4E67-AA68-7E9FC6D0A4EE.jpeg.6182b73c72aee94bb9f94e08e64ef81c.jpeg

79EE69AB-5F4A-46DA-AD13-4007BCCA2C30.thumb.jpeg.b7f4db56cd6548c13d3fdb57afab3b52.jpeg

 

wladi jaki ty masz zawias, ze chcesz tam ładować 225 oponę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Kurczaki zasada jedna jak auto mocne i nogą ciężka to nie da się latać na glebie i nalesnikach 225x35 na 9 cali...to się kierwa czuje sierść z sarny na kierze...

Albo ja się już starzeje :grin: albo mam przelot za nisko gleby...

Pewnie wyjdzie w niedzielę na walimiu :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HOLMATRO

Ja jutro jade polatać mam wolny dzien, rzeczka raczej bo pewnie nasypało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla
36 minut temu, HOLMATRO napisał:

W 19 to ja dobrze wiem czego chce. Skusiła mnie tylko ta wkleslosc przy 9,5 calach. No nic, jezeli tyle głosów na nie, to raczej nie warto ryzykowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

felgi concave już przy 8,5; złapiesz, jak dobrze poszukasz :default_wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
7 godzin temu, arre napisał:

Latalem jeden sezon na 215x35 na 8.5 18 i nigdy więcej ;)

To małe cojones masz... 215/35 na 8.5 latam na daily a gdy b5 jeszcze było na weekendy bez problemu jeżdziłem 205/35 na 9j

7 godzin temu, arre napisał:

Kurczaki zasada jedna jak auto mocne i nogą ciężka to nie da się latać na glebie i nalesnikach 225x35 na 9 cali...

Powiedz to bucowi gdzie przy 400ps na 9,5 miał 225/40 

Generalnie to demonizujecie te "niskie profile"... jeżeli nie macie zawiasu z betonu a nie macie.. to tak na prawde róznica w komforcie między profilem 35 a 40 jest znikoma. Tutaj główną role będzie odgrywało to ile nadmuchacie wiatru do środka. Nie bez znaczenia zostaje też kwestia naciągnięcia opony bo im większy naciąg tym więcej wiatru trzeba nabić. 

Proste porównanie z życia wzięte.. zawias siedzi na odbojach opona 205/35 9j nabite 3.2 bara... beton. Opona 215/35 na 8,5j, zawias dalej siedzi na odbojach nabite 2.8 - róznica 0,5 bara a jeździ mi sie o wiele wygodniej niż na setupie w/w, czuć że opona pracuje i tłumi już nierówności 

 

@HOLMATRO W b7 specjalistą od spasów, naciągów i innych jest @vwbartus na pewno coś doradzi w tej kwestii :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

@Norbas ja mam u siebie ori s-line 1BV

 

 

iPhone wladiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
9 godzin temu, wladi napisał:

Norbas to pokazuj co tam proponujesz emoji38.png nie chce za szerokich max 9J no i oponę chce na to 225/35 a Et gdzieś 33, 35


iPhone wladiego

225 zamieniłbym na 235/35 przy 9j et 35 i będziesz zadowolony jeżeli chodzi o parametry :cool1: 

Naciągów nie lubisz a druga sprawa komicznie one wyglądają jeżeli auto nie jest syto zglebione 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

W sobotę lecę do Bartka przymierzyć w ogóle czy kolo 19” mi podpasuje i wtedy będę myślał co dalej


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

@uszol a co zmieni że wrzucę 235?

 

 

iPhone wladiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

1bv to -20mm od serii czyli dość mało obnizone. Jak na 9j dasz szerszą opone to automatycznie ścianka czyli profil również pójdzie do góry i wypełni "jape" między oponą a błotnikiem i będzie to ładniej wyglądało imho.

A to dlatego, że profil opony to wartość procentowa z szerokości, która jest podana w mm :przebiegly2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ja z moja kozą się dobrze czuje i nie muszę nic wypełniać


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania