Skocz do zawartości
Mepi

A4 B5 Jakie opony

Rekomendowane odpowiedzi

arre

Naciągu nie wiadomo jakiego bym nie chciał. Za jakiś tam czas chce obniżyć auto a nie chciałbym potem wymieniać prawie nowych opon... 

wiec 235x40 bedzie si na 9j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

wiec 235x40 bedzie si na 9j

Chyba 235/35 bo 40 bedzie balonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TyBucu

215

9.0-215-40-R18-Nankang-NS-20.jpg



[Dodano: 20 maja 2016 - 01:31]

zależy też jaka średnica felgi

z b7 i spasami vwbartek ma pojęcie, do niego uderzaj. :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Witaj. U mnie w temacie masz felgi 19 z opona 215/35/19 i jakby produkowała 205 to bym bez zawachania zakładał . Pamiętaj że jak założysz opone 235/35/19 i felga będzie miała ET mniejsze niż 35 będzie tarla na przodzie o błotniki choć spotkałem się z opony 235/35/19 Michelin pilot na feldze 9j z ET 29 i nie tarła ale były zrolowane nadkola.

[Dodano: 20 maja 2016 - 08:54]

Śmieszne jest też to że moje opony zimowe Pirelli 235/40/18 na feldze 8j i ET 38 przy moim obniżeniu tarła o błotnik z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

panowie a w ogóle produkują opony 205/35/18? 

 

myśle nad setupem 205/35/18 przy 8J

i 215/35/18  przy 9J

felga DARE LM

 

będzie to grało? naciąg będzie fest nie?

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Pewnie ze produkują i będzie dobry naciąg ale czy fest to bym nie powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

i o to chodzi, naciąg ma byc taki średni bez mega przesady  :thumbsup:   :)

dzieki za opinie 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Witaj. U mnie w temacie masz felgi 19 z opona 215/35/19 i jakby produkowała 205 to bym bez zawachania zakładał . Pamiętaj że jak założysz opone 235/35/19 i felga będzie miała ET mniejsze niż 35 będzie tarla na przodzie o błotniki choć spotkałem się z opony 235/35/19 Michelin pilot na feldze 9j z ET 29 i nie tarła ale były zrolowane nadkola.

[Dodano: 20 maja 2016 - 08:54]

Śmieszne jest też to że moje opony zimowe Pirelli 235/40/18 na feldze 8j i ET 38 przy moim obniżeniu tarła o błotnik z przodu

 

 

Hejo,

 

Felga to 19" 9j a offset wynosi 35. Kolo wczesniej siedzialo w B6 I mialo opone 235/35. Niechcialbym, zeby na trasie I wiekszym obciazeniu podczas wiekszej predkosci przytarlo z tylu jaki I z przodu.  Mysle tez, ze opony producentow moga roznic sie w ich ulozeniu na feldze. Tak wiec mam maly dylemat :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

ja latam na 225x40x18 przy 8,5 calach i et 30 i nic nizszego wezszego nie zakladam...

 

na 215x35 to horror byl...

 

kwestia tez jaki kto ma zawias i jak gdzie jezdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiek95

panowie a w ogóle produkują opony 205/35/18? 

 

myśle nad setupem 205/35/18 przy 8J

i 215/35/18  przy 9J

felga DARE LM

 

będzie to grało? naciąg będzie fest nie?

 

sama felga z oponą będzie wyglądała super, ale obwód takiego koła po założeniu na auto sprawi że będzie co najmniej śmiesznie :) jakieś 5-6% mniejszy obwód względem wzorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Co ma wygladac smiesznie o,O nie rozumiem zbytnio

[Dodano: 21 maja 2016 - 11:03]

Tak wyglada ten setup

http://olx.pl/i2/oferta/felgi-bbs-lm-18-dare-lm-8j-9j-5x100-205-35-215-35-CID5-IDcOpUB.html#

Jal dla mnie :kox:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiek95

przy tak małym obwodzie koła auto wygląda jak by miało kółeczka od fotela biurowego - to moje zdanie

żeby nie było japy między błotnikiem a oponą, trzeba opuścić auto na ziemie- dosłownie, wysokości rzędu 57-58cm - to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Dla mnie to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Pany śmiga ktoś tu na Continental ContiSportContact 5, Miechelin Pilot Sport 3, Goodyear-eagle-f1-asymmetric-3 albo Pirelli P Zero? Interesują mnie szczególnie opinie ludków z "Q" oraz tych co mają "ciężką" nogę, jak się sprawują, trzymanie w zakrętach, przy dużych prędkościach, na mokrym itp. --->>> wszelkie info mile widziane :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Conti miałem ale model 3 i powiem że mega opona, pięknie klei, bardzo cicha ale...No właśnie jest jedno ale, po dwóch sezonach na śmietnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Rozumiem że spokojnie conti sporty polecasz do  zapierdalania :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
Dnia 4.05.2017 o 23:08, Seikokilla napisał:

Rozumiem że spokojnie conti sporty polecasz do  zapierdalania :):

@szczuraz Takie ma o ile dobrze przyuważyłem na spocie. Jego możesz podpytać jeszcze.

Edytowane przez uszol
  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Majstry nexen n60000 dot 2711, mają być na przednią oś. Nada się ten rok jeszcze czy opony to raczej smietnik maja po 4,3mm bieznika. Sprawdzane cisnieniowo i mam okazje podleciec po nie i obejrzec na zywca. Cena 190zl wiec calkiem przyzwoicie.

579334122_3_644x461_215-35-r-18-84y-nexe

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Sezon góra dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

W moim przypadku pewnie starczą do końca tego sezonu, dzięki za odp. Zabieram je :-) 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

4,3mm to spoko na 1-2 sezon zależy od użytkowania. Zobacz jeszcze czy guma  nie jest popękana ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Gość prowadzi wulkanizacje 30km ode mnie. Proponował żeby podjechać to założy w cenie. Myśle, że nie proponowałby zakładania na miejscu gdyby sprzedawał bubla więc biore za pobraniem. W razie w adres znam :-)  Bardziej rozchodziło mi sie o to czy 6 letnia opona jeszcze jest czegoś warta.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Ja dwa razy zaufałem sprzedającym ;) Niektóre opony po 4-5 latach mają "zmarszczki" ;) Ogólnie nexen się stara jak może i nie powinno być z tym problemu. Tak w ogóle myślałem, że będziesz tam jechał. Pisałeś, że masz okazję podjechać więc zasugerowałem sprawdzenie stanu gumy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Nexeny już siedzą kilka dni na aucie pierwsze 1200km mają już za sobą. Jak najbardziej ok, w deszczu czy na suchym trakcja super. Jak na 6 letnie używki to stan bardzo dobry, nigdy nie naprawiane, żadnych guzów, ciśnienie trzymają wzorowo na naciągu i kierownica przestałą drżeć powżej 120. Z poczatku myślałem, żę winowajcą będzie krzywa felga bo zdrowo uderzyłem w krawęznik jak ratowalem sie przed zaparkowaniem gościowi w tyłek. A jednak winowajcą były wyząbkowane opony na przedniej osi. Zmarszczek czy innych pęknięć gumy nie zauważyłem.  

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

:hi:

 

Ma ktoś może zdjęcie felgi 8.5j z oponą 225? Zastanawiam się nad zimą a nie lubię naciągu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania