Skocz do zawartości
Mepi

A4 B5 1.9 TDi AVG na 180-200KM

Rekomendowane odpowiedzi

Mepi

Witam.

Pany co musiał bym zmienić w seryjnym AVG 110KM żeby wykręcić moc tak z 180-200KM? Ile by mnie to wyniosło? Macie kogoś kto zrobi całość?

Stan silnika trzeba by było sprawdzić przed modami żeby nie było że potem co chwile coś do wymiany bo nie wytrzymało parcia :P

 

Z tego co czytałem to   wtryski, pompa, turbo, centralny fmic na bank.

 

Pozdrawiam Mepi

 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zapytaj Ogr - a bo on ma podobną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Krótko i na temat pompa 11  koszt 1000 zł chyba że ci irek w trzebnicy przerobi twoją na  11 

Intercooler z przodu taki jak ma michulek u siebie 

Turbo od AWX lub BRD masz w moim temacie jak zakładałęm z michulkiem u niego kosz od  700 zł górę 

wtryski 230 najlepiej też około 1000 zł i 

program po montażu wszystkiego 1100 zł zależy gdzie 

czyli koszt około 4000 zł szczegółowo mozesz wypytać o ceny kolegę lolka i michulka oczywiście robocizna twoja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Na dzieńdobry kompresja do sprawdzenia.

Fmic, Wtryski 260, turbo mogłbyś zapodac od awx ale nie jestem pewien czy do 180ps'ów uciągnie na bezpiecznym booscie prędzej bym celował w brd tak jak ma michul, przelot + ewentualnie dp zestroić to wszysto i zobaczyć ile wypluje, pasowałoby też sprzęgło kevlarem obić bo podejrzewam, że te które masz obecnie swoje najlepsze lata ma za sobą i jak dasz trochu koxu to szybko zacznie się slizgac, w sumie identycznie mozesz działac jak michul.. 

 
dodano minutę później
 
 
11 minut temu, goldi napisał:

Krótko i na temat pompa 11  koszt 1000 zł chyba że ci irek w trzebnicy przerobi twoją na  11 

Intercooler z przodu taki jak ma michulek u siebie 

Turbo od AWX lub BRD masz w moim temacie jak zakładałęm z michulkiem u niego kosz od  700 zł górę 

wtryski 230 najlepiej też około 1000 zł i 

program po montażu wszystkiego 1100 zł zależy gdzie 

czyli koszt około 4000 zł szczegółowo mozesz wypytać o ceny kolegę lolka i michulka oczywiście robocizna twoja 

W 110ps AVG nie ma pompy 11? Kumpel ma 90ps AHH i już tam siedzi pompa 11 z turbo o zmiennym geo

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mepi

Sprzęgło chyba było wymieniane bo bierze jak nówka. Pisałem do Bartka czy coś z nim robił bo nie pamiętam co mówił jak kupowałem fure.


Wyszło z Noki Lumi 1520

 
dodano 2 minuty później
 
 

BARTEK ODPISAŁ

Wieczorem poszukam kiedy dokładnie

Ale wtedy na liczniku było koło 200 koła

Nowy komplet z dwumasą
Wyszło z Noki Lumi 1520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Właśnie zapomniałęm o sprzęgle które przy tym Nm nie wytrzyma za długo tak jak napisał uszol zwykły jednomas z audi  80 z 1Z i sprzegło w kewlar tu też możesz pytać tych dwóch majstrów o ceny po oboje zakładali chociaż nie pamiętam czy lolek nie zakładał nowego kompletnego zestawu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

W b5'tkach tez 1.9tdi zetorek też wychodził także dostęp do części bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Mozesz sprzegło zostawić sobie na sam koniec kwestia do puki sie nie będzie ślizgać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mepi

Teraz czas na dumanie czy włożyć 5k w moc czy 5k żeby autko dobrze się prezentowało z seryjna mocą :P


Wyszło z Noki Lumi 1520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Przykładowa cena wtrysków 260

http://olx.pl/oferta/wtryski-260-wzm-1-9-tdi-CID5-IDh1ecB.html

Najpierw to zadaj sobie pytanie ile bedziesz tym jeszcze jezdzil, czy bedzie dozywocie czy moze sprzedasz za rok dwa.. i czy w ogóle jest sens pchania sie w wieksza moc pamietaj, że zawsze duzo stracisz przy ewentualnej odpsrzedaży auta pomodzonego czy to wizualnie czy mechanicznie. Podsumowując jeśli silnikowi nic nie jest to robił bym blacharke, poprawiał lakier i inne tego typu mody, nie zdzierżyłbym jak moje auto wyglądało by jak zwykły sztrucel kowalskiego :zoltek: ale każdy ma inne priorytety 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Powiem ci tak ja mam u siebie 216 stki plus program i nadkole z S4  i mi to starcza chcesz żeby sie przyjemnie odpychało to rób moc tylko musisz pamietac że jak kiedyś będziesz chciał sprzedać  to albo sie ktoś trafi co kupi z tą mocą albo będziesz rozbierał do serii i opychał manele osobno 

 
dodano minutę później
 
 

i kwestia ciśnienia w cylindrach u michulka zmierzyłem mu wcześniej za czym zacząl walczyć z mocą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No a jak już to zrobisz to kolej na helble.  Tak to już jest.✌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Akurat masz na allegro pompę  11 z silnika AHH za 1050 zł po przeglądzie turbo ci adifek zrobi reszte kupujesz na allegro gotowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
5 minut temu, jacek70 napisał:

No a jak już to zrobisz to kolej na helble.  Tak to już jest.✌

W sumie istotna rzecz, o której tylko Jacek pamiętał :naughty: a powinno to iść w parze z mocą. I tutaj nie bawiłbym sie w żadne 312mm, tylko od razu zestaw od esy 320mm i zwalniacze spokojnie stykną do 200ps'ow, mi seryjne 288mm nie starcza przy biednych 125ps'ach a co dopiero przy 180-200ps bo mając tyle pod prawą nogą nie da sie nie butować nie ma co sie oszukiwać :yes: @goldi ponawiam pytanie bo chyba nie doczytałeś, w 110ps nie siedzi juz oryginalnie pompa 11??

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Dobra nie straszmy go bardziej bo zaraz sprzeda to auto :2smiejsie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A propo straszenia to u OGr-a niuton nie dawno ukręcił półośkę więc jest nad czym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
2 minuty temu, jacek70 napisał:

A propo straszenia to u OGr-a niuton nie dawno ukręcił półośkę więc jest nad czym pomyśleć.

?????? A gdzieś Ty to wyczytał, osłone chyba dwukrotnie wymieniał na przegubie bo mu poszarpało od gleby i tyle :bag:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Dzwonił do mnie dokładnie 4 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

O kurna:036: Nie sądziłem, że można pól os zakatować przy takiej mocy w 1.9, nieźle musiał chłop upalać jakiego ma tam nm w takim razie?

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Nie wiem jaki nikon ale mocy coś 180 z kawałkiem. 

Wyciągnięte ze 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

A gdzie ja pisałem że pompa 11 jest w 110  KM była tak jak napisałęś w silniku AHH  1.9 90 KM musiałby sie tylko zorientować u Irka w Trzebnicy jaki koszt przerobienia swojej na 11 czyli pewnie zmiana tłokorozdzielacza ale nie będę sie madrzył bo nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Źle się wyraziłem to ja chciałem sie upewnić czy w 110 jest ta 11nastka czy jej nie ma :bag:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

To nie ma tylko 10 w serii  czekam aż koledzy lolek i michulek mnie odwiedzą to przetestuje te ich 200 KM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jeszcze mozna by założyć wałek od sdi z chociażby golfa IV o oznaczeniu 028E, zawsze to pare niutkow i psow wiecej :naughty: novwy już po takiej operacji zawsze możesz go dopytać co i jak 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michulek

Seria sprzęgło ci nie uciagnie więc polecam kevlar koszt nie duży a klei bdb.
U mnie wygląda to tak
Wtryski 260 - 700zl
Pompa przeróbka 11- 600
Fmic - 600
Kolektor ssący awx egr out- 100
Turbo brd hybryda - 900
Przelot 60mm
Sprzęgło kevlar - 300 plus wymiana
Map sensor 051c- 50 zł
Do tego strojenie itp

Co do strojenia jestem w trakcie póki co urlop bo jest jakiś mały problem z ciśnieniem więc jak ugran to powiem wam ile wyszło
A kasa to tak jak goldi pisał 4k musisz mieć


Poszło z LG


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania