Skocz do zawartości
uszol

A4 B5 błąd 01389 - Zwarcie do masy na klapie

Rekomendowane odpowiedzi

jacek70

A co z przewodami - całe ?

 

 

 

 

 

A @@CWIARTEK powie że to nie są tanie rzeczy  :grin:  :grin:  :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Po dłuższym czasie update tematu a mianowicie. Bateria w pilocie sprawna mierzone multimetrem napięcie 3v vcds pokazuje że ma za zakodowane dwa piloty to by się zgadzało bo dwa posiadam. Piloty sprawne blaszki podoginane. Dalej jest zwarcie do masy na klapie i coś z mikrostykiem drzwi kierowcy. Gość który mi to ogarniał twierdzi że przez to że centralka nie widzi klapy i drzwi to myśli że są otwarte i nie zamknie auta z pilota. Wg niego wystarczy to ogarnąć i z pilota będzie wsio dzialac bez kodowania. Teraz pytanie co może być z mikrostykiem drzwi kierowcy?

Błędy to dalej sport to ground na klapie oraz alarm triggered by door contact switch driver side

Co do zwarcia na klapie to myślałem że je usunąłem zaczep gumki od otwierania się ulamal i szla tam woda po myciu zawsze swirowal uszczelnilem i myślałem że spokój tak samo zdarlem też tapicekprke każdy styk czyszczony zamek też wszystkie kable w fabrycznym oplocie nie mam pomysłów co na klapie się dzieje może też ten mikrostyk?

Czasem też dzieją mi się dziwne rzeczy tj zamykam z kluczyka ale centralka zamyka tylko drzwi kierowcy i zaczynają migać wszystkie kierunki(tak jakby alarm) otwieram, zamykam i już wszystkie drzwi się otwierają kierunki nie migają. Może to kogoś naprowadzi.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Google mi pokazało że door contact switch to takie cudo to ten mikrostyk? Znalazłem również info na zagranicznym forum ze gość wymienił właśnie ten mikrostyk i wszystko wróciło do normy. Tylko u niego problem był taki że za każdym otwarciem drzwi uruchamiał alarm

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/34899-alarm-triggered-with-driver-door

 8D0959985 

89189_autopruijs_8D0959985%20(4).JPG

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

ja notomiast w każda zimę mam problem u żony  na pół fisie pokazuje komunikat otwartej klapy bagażnika jak jest cieplej to jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Mikrostyk w zamku czyściłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

No dopiero co sie dowiedzialem, że on moze być przyczyna dlatego pytanie moje co tam w ogole moglo sie zadziać. Blaszki nie stykają czy zaśniedziałe już mogą być? W łapach tego nie mialem jeszcze.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jak piszesz . Blaszki mogą być zaśniedziałe lub zabrudzone staram , syfem i przez to nie ma styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
Dnia 31.12.2016 o 16:39, goldi napisał:

ja notomiast w każda zimę mam problem u żony  na pół fisie pokazuje komunikat otwartej klapy bagażnika jak jest cieplej to jest ok 

Może wilgoć sie dostaje goldi, sprawdz czy te gumki dwie, którymi otwierasz klape nie są opadnięte albo nieszczelne. Najlepiej wymontować blende i sprawdzić czy zaczepy w środku nie popękane. Prewencyjnie można maźnąć sylikonem od wew.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania